GP Malilla 2022: dzika karta i rezerwowi (Speedway Grand Prix Skandynawii na żużlu)

Już 17 września czekają nas kolejne zmagania w ramach cyklu Speedway Grand Prix. Komu tym razem powierzona została GP Malilla 2022 dzika karta? Znamy odpowiedź na to pytanie.

gp malilla 2022 dzika karta

Kto otrzymał dziką kartę na Grand Prix Malilla 2022?

Rywalizacja o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata 2022 wkroczyła już w decydujący etap. Turniej w Szwecji powinien przynieść sporo emocji.

Bardzo ciekawe, czy dzika karta Grand Prix Skandynawii 2022 zdoła namieszać. Taką przepustkę otrzymał Oliver Berntzon. Będzie to dla niego pierwszy występ w Speedway Grand Prix 2022. Ten zawodnik walczył o IMŚ w zeszłym roku, ale poszło mu bardzo słabo.

W tym sezonie bronił barw Arged Malesy Ostrów. W PGE Ekstralidze wypadał mocno przeciętnie. Jego zespół natomiast nie uniknął degradacji.

Kim są rezerwowi SGP Malilla 2022?

Dzika karta Grand Prix Malilla 2022 została już przez nas zaprezentowana w niniejszym tekście. Teraz warto przedstawić zatem rezerwowych podczas GP w Malilli.

Tradycyjnie mamy dwóch takich zawodników. Pod numerem 17. znajdzie się Victor Palovaara, natomiast pod 18. – Anton Karlsson.

Kiedy GP Malilla 2022? Data i godzina

Grand Prix Szwecji w Malilli odbędzie się 17 września. Początek rywalizacji został zaplanowany na godzinę 19:00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się telewizyjne studio. Transmisję będzie można śledzić na platformie Player, na kanale Eurosport Extra.

Turniej oczywiście poprzedzą kwalifikacje. Zostaną one zorganizowane 17 września o godzinie 13:00.