Speedway Grand Prix Niemiec w Landshut 2024 – kiedy, o której?

Speedway Grand Prix Niemiec w Landshut 2024 – kiedy, o której?
fot. Icon Sport

Nadszedł czas na trzeci turniej z cyklu Grand Prix 2024. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w niemieckim Landshut. Kiedy Speedway Grand Prix Niemiec w Landshut 2024?

Kiedy Speedway Grand Prix Niemiec w Landshut 2024?

Znów szykują się bardzo duże emocje, a wszystko za sprawą tego, że czeka nas SGP Niemiec 2024. Na pewno zadzieje się bardzo dużo. Kiedy dokładnie dojdzie do zmagań w Landshut i jak wygląda terminarz?

  • kwalifikacje przed Speedway Grand Prix Niemiec – 18 maja (sobota), godz. 15:00
  • turniej Speedway Grand Prix Niemiec – 18 maja (sobota), godz. 19:00

Czas na SGP Niemiec w Landshut

Zmagania w ramach SGP Niemiec w zeszłym roku toczyły się w Teterow. Tym razem natomiast obiektem zmagań będzie OneSolar Arena. Ten obiekt zlokalizowany jest w Landshut.

Stadion żużlowy w Landshut, położony w dzielnicy Ellermühle w Niemczech, został otwarty 17 sierpnia 1975 roku. Obiekt ma pojemność 12 000 miejsc i jest domowym torom dla żużlowców z klubu AC Landshut. Tor żużlowy na tym stadionie ma długość 390 metrów.

W Grand Prix Niemiec 2023, które odbyło się w Teterow, Bartosz Zmarzlik zaprezentował fenomenalną formę, zdobywając łącznie 19 punktów i zwyciężając w finale. Zawodnik pokazał regularność i potwierdził, że ma ogromne umiejętności, utrzymując się na wysokim poziomie przez całe zawody. Jego rywalizacja z Jasonem Doylem, który zajął drugie miejsce z 13 punktami, była jednym z najciekawszych elementów tej rundy.

Jack Holder, zajmując trzecie miejsce z 14 punktami, również zaskoczył, zwłaszcza swoją umiejętnością do zachowywania chłodnej głowy i zdobywania kluczowych punktów w ważnych biegach

Leon Madsen i Anders Thomsen, zdobywając po 10 punktów, utrzymali pozycję w środkowej części klafyikacji, pokazując solidne, choć nie spektakularne wyniki. Wielu zawodników miało trudności z utrzymaniem regularności, co wpłynęło na ich końcowe miejsca w klasyfikacji rundy. Chodzi tutaj choćby o Taia Woffindena, Martina Vaculika czy Patryka Dudka.

Poniżej oczekiwań w ubiegłorocznej rundzie GP Niemiec spisali się m.in. Max Fricke, Mikkel Michelsen czy Maciej Janowski oraz Kai Huckenbeck.