Grand Prix Gorzów 2022: zapowiedź, kiedy, o której, gdzie obejrzeć SGP Polski?

Pora na Grand Prix Gorzów 2022. Zmagania odbędą się już 25 czerwca na stadionie imienia Edwarda Jancarza. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejna solidna porcja emocji. 

Grand Prix Gorzów 2022

Czas na Speedway Grand Prix Gorzów 2022!

Za nami cztery rundy cyklu Speedway Grand Prix 2022. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawali Polacy. W Gorican, podczas premierowej rundy GP, wygrał Bartosz Zmarzlik. Na początku czerwca w Teterow górą był natomiast Patryk Dudek. W Warszawie wygrał z kolei Max Fricke, a w Pradze – Martin Vaculik.

Teraz pora na kolejną rundę na polskiej ziemi. Speedway Grand Prix w Gorzowie zaplanowano na 25 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że zmaganiom towarzyszyć będzie wręcz upalna aura. Uczestnicy zawodów powinni natomiast dodatkowo podnieść temperaturę. A kto dokładnie znajdzie się w obsadzie SGP Gorzów 2022?

 • Bartosz Zmarzlik (Polska)
 • Maciej Janowski (Polska)
 • Fredrik Lindgren (Szwecja)
 • Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 • Leon Madsen (Dania)
 • Max Fricke (Australia)
 • Jason Doyle (Australia)
 • Robert Lambert (Wielka Brytania)
 • Anders Thomsen (Dania)
 • Martin Vaculik (Słowacja)
 • Paweł Przedpełski (Polska)
 • Mikkel Michelsen (Dania)
 • Patryk Dudek (Polska)
 • Jack Holder (Australia)
 • Dan Bewley (Wielka Brytania)
 • Szymon Woźniak (Polska, dzika karta)

Do zmagań przystąpi zatem aż pięciu reprezentantów Polski. Szansę zaprezentowania się w elitarnym cyklu otrzyma m.in. Szymon Woźniak. Powierzono mu “dziką kartę”. Wydaje się, że jest to docenienie choćby jego tegorocznych wyników w PGE Ekstralidze. Ten zawodnik coraz lepiej odnajduje się w ekstraligowych realiach i udowadnia, że z powodzeniem może ścigać się w gronie najlepszych z najlepszych.

Podczas Grand Prix Gorzów 2022 światową elitę ugości stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Został on oficjalnie otwarty w 1951 roku. Później oczywiście przechodził przebudowy. Obecnie może pomieścić nieco ponad 17 tys. widzów.

Długość toru w Gorzowie Wielkopolskim wynosi 329 metrów. Nawierzchnia jest granitowa. Doskonale czuje się na niej m.in. Bartosz Zmarzlik. W tym sezonie znów jeździ w Moje Bermudy Stali Gorzów, co sprawia, że wyśmienicie zna owal na obiekcie im. Jancarza. To powinno być jego atutem w kontekście walki w ramach Speedway Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

Kto jest faworytem SGP Gorzów 2022?

Na pewno bardzo duże szanse na wygranie SGP Gorzów 2022 ma Bartosz Zmarzlik. Jak zostało wcześniej wspomniane, ten zawodnik doskonale zna gorzowski owal. Tor na stadionie im. Edwarda Jancarza nie powinien mieć przed nim większych tajemnic. Zmarzlika z pewnością stać na bardzo dużo.

Wydaje się, że szanse na dobry wynik jak najbardziej mają też tacy zawodnicy jak Maciej Janowski czy Leon Madsen. Zamieszać mogą również Tai Woffinden i Robert Lambert. Są to zawodnicy, którzy obecnie znajdują się w TOP6 klasyfikacji generalnej cyklu. 7. miejsce zajmuje Martin Vaculik, który też dobrze zna gorzowski owal i może powalczyć o wysokie cele.

Kto wygrał ostatnie Speedway Grand Prix Polski w Gorzowie? Jak wypadli Polacy?

Po raz ostatni w Gorzowie Wielkopolskim rywalizowano w 2020 roku. Wówczas odbyły się tam dwie rundy. Pierwszą wygrał Bartosz Zmarzlik, a drugą Fredrik Lindgren.

Jak wypadli pozostali Polacy? W pierwszej z tych dwóch rund Maciej Janowski zajął siódme miejsce (8 punktów), a Patryk Dudek był piętnasty (3). W drugiej rundzie Zmarzlik znalazł się na piątej lokacie (14), Janowski był ósmy (9), natomiast Dudek szesnasty (1).

Gdzie można stawiać zakłady na Grand Prix Gorzów 2022?

Zamierzasz obstawiać GP Gorzów 2022? W znalezieniu odpowiedniego bukmachera pomóc powinno poniższe zestawienie. Warto uważnie je przeanalizować.

Bukmacher Bonusy Sprawdź!

Zakłady bukmacherskie STS

100% do 300 zł, Cashback 100 zł, bonusy reload do 1500 zł

Odbierz bonus

Betclic

Cashback do 200 zł

Odbierz bonus

fortuna typy na dziś

Freebet 20 zł, cashback 600 zł, 100% do 2100 zł

Odbierz bonus

Kiedy, o której SGP Gorzów 2022? Gdzie obejrzeć transmisję?

Speedway Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim zostało zaplanowane na 25 czerwca. Początek o 19:00.

Transmisja z zawodów dostępna będzie na otwartym kanale TTV. Będzie można ją znaleźć również na internetowej platformie Player.

Czy najbliższe Speedway Grand Prix Polski może zmienić lidera klasyfikacji generalnej?

Oczywiście wszystko jest możliwe, jednak my przewidujemy, że po zmaganiach w Gorzowie Wielkopolskim liderem klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix 2022 pozostanie Bartosz Zmarzlik.

Aktualnie ma on 11 punktów przewagi nad drugim Maciejem Janowskim. Raczej tylko kataklizm mógłby doprowadzić do roztrwonienia tej zaliczki przez Zmarzlika podczas zawodów na jego domowym owalu.