Grzegorz Krychowiak strzelił z 18 metrów do własnej bramki. Kuriozalny samobój! [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak strzelił z 18 metrów do własnej bramki. Kuriozalny samobój! [WIDEO]
Icon Sport

Były reprezentant Polski podczas trwającego sezonu Saudi Pro League pokazywał się z tej skutecznej strony. Jak się okazuje, czasem ta skuteczność ma swoją złą stronę, ponieważ Grzegorz Krychowiak strzelił z 18 metrów do własnej bramki, zaliczając samobójcze trafienie. Niestety, w sobotę jego drużyna przegrała z Al-Ettifaq aż 0:3.

Przypomnijmy, że Grzegorz Krychowiak zdecydował się zakończyć karierę w reprezentacji Polski. Pomocnik ogłosił to pod koniec zeszłego roku. Nadal występuje jednak w klubie, a obecnie gra w Arabii Saudyjskiej. Jego zespół Abha Club ma spore problemy, ponieważ wciąż walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Kuriozalny samobój Grzegorza Krychowiaka. Co on zrobił?

Pomijając samobójcze trafienie polskiego pomocnika, Grzegorz Krychowiak naprawdę dobrze radzi sobie pod kątem strzeleckim w tym sezonie. Były reprezentant Biało-Czerwonych jest nawet najlepszym goleadorem swojego zespołu, a ostatnio mógł cieszyć się z dubletu. Jak na razie w bieżących rozgrywkach wpisał się 6 razy na listę strzelców.

Niestety meczu przeciwko Al-Ettifaq Polak nie będzie najlepiej wspominał. W 54. minucie tej rywalizacji Grzegorz Krychowiak strzelił z 18 metrów do własnej bramki. Co się stało? Polski pomocnik musiał gonić nie najlepiej zagraną piłkę i wydaje się, że próbował na wykroku odgrywać lub ją wybijać. W efekcie ta poleciała w światło bramki i zaskoczyła bramkarza Abha Club. Golkiper nie zdążył do niej dobiec i skutecznie interweniować.

W 73. minucie wynik podwyższył Karl Toko-Ekambi, a minutę przed końcem regulaminowego czasu do siatki trafił jeszcze Dembele. Zespół Grzegorza Krychowiaka nie był w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem. Po tym meczu Abha Club zajmuje 17. miejsce w tabeli Saudi Pro League. Jak na razie traci 5 punktów do bezpiecznej strefy. W następnej kolejce drużyna polskiego pomocnika zagra u siebie z Al-Wehda. To starcie zaplanowano na 14 marca o 20:00.