Harry Kane jest nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Anglik dzisiaj zadebiutuje w nowej drużynie! [OFICJALNIE]

Harry Kane jest nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Anglik dzisiaj zadebiutuje w nowej drużynie! [OFICJALNIE]
Icon Sport

Można już uznać, że zakończyła się opera mydlana z udziałem angielskiego napastnika. Dobrze poinformowany dziennikarz z Niemiec, Florian Plettenberg, podaje, że Harry Kane jest nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Co więcej, sprawy zostały tak błyskawicznie załatwione, że jeszcze dzisiaj reprezentant Anglii może zadebiutować w nowej drużynie w starciu o Superpuchar Niemiec.

Choć do końca można było mieć wątpliwości, ponieważ sam zawodnik wydawał się wahać przed tym ruchem, to w zasadzie już wczoraj było praktycznie pewne, że Harry Kane zdecydował się jednak na transfer do bawarskiego klubu. Wczoraj wieczorem Anglik przyleciał do Niemiec, aby przejść testy medyczne.

Harry Kane jest nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Dzisiaj ogłoszenie transferu

Wspomniany wcześniej dziennikarz, Florian Plettenberg, twierdzi, że piłkarz przeszedł już badania medyczne przed transferem do “Die Roten”. Wszystkie dokumenty miały zostać podpisane i Harry Kane ma znaleźć się nawet w kadrze na dzisiejsze spotkanie z RB Lipskiem. Bawarski klub zmierzy się o 20:45 z “Bykami” w starciu o Superpuchar Niemiec. Bayern i Tottenham już wydały oficjalne komunikaty w sprawie tego transferu.

Ta operacja powoduje, że Bayern Monachium pobija swój rekord transferowy, ponieważ Harry Kane będzie kosztował Bawarczyków 100 mln euro kwoty podstawowej i 10-20 mln euro w formie bonusów. Do tej pory mistrz Niemiec zapłacił najwięcej za Lucasa Hernandeza z Atletico Madryt, który w tym oknie transferowym zamienił Monachium na Paryż i będzie występował w PSG.

Choć Harry Kane jest nowym piłkarzem Bayernu Monachium, to nie można zaprzeczyć temu, że mówimy o prawdziwej legendzie Tottenhamu Hotspur. Reprezentant Anglii rozegrał w swojej karierze 320 meczów w Premier League, w których udało mu się zdobyć 213 goli i dołożyć do tego 50 asyst. Napastnik będzie chciał w swojej karierze wygrać jakieś trofeum drużynowe, a w Bayernie Monachium powinno być o to łatwiej niż w ekipie “Kogutów”, w której przez tyle lat się to nie udało.

Co więcej, Harry Kane pożegnał się już z kibicami Tottenhamu. Anglik opublikował wideo, w którym dziękuje im za te wszystkie lata: