Historyczny triumf siatkarzy UKS LHS III LO Zamość!

Historyczny triumf siatkarzy UKS LHS III LO Zamość!

Ponad rok na swoje premierowe zwycięstwo na III-ligowych parkietach czekali siatkarze UKS LHS III LO Zamość. Podopieczni Jana Obszańskiego pokonali na własnym terenie wyżej notowany KS CKFiS Bełżyce i to od razu za trzy punkty!

POMECZOWE KOMENTARZE

Jan Obszański (trener III LO Zamość): W sumie jest to nasze historyczne zwycięstwo. Co prawda, dwadzieścia parę lat temu siatkówka była obecna w Zamościu, ale dopiero rok temu ponownie wystartowaliśmy w rozgrywkach ligowych. Na pewno poprawiliśmy organizację gry i siłę ataku. Mamy co prawda trzech 16-latków, którzy się uczą i trochę nas wspierają, ale pozostali to ci, którzy już byli w kadrze drużyny. Można powiedzieć, że pierwsze dwa sety poszły nam gładko, wygraliśmy je cały czas prowadząc. W trzecim coś się zacięło. W czwartej partii zawodnicy wrócili do gry, którą prezentowali na początku. Ogólnie mecz był bardzo wyrównany. Nie można powiedzieć, że ktoś zdominował rywalizację. Tylko w trzecim secie mieliśmy kryzys, bo przegraliśmy do piętnastu. Jestem zadowolony przede wszystkim ze zwycięstwa. Jeśli chodzi o naszych siatkarzy, trzeba wyróżnić wszystkich, bo uczestniczyli w grze i ze sobą współpracowali.

Piotr Potakiewicz (grający trener CKFiS Bełżyce): – Zagraliśmy bardzo słabo. Nie kończyliśmy ataków. Dodatkowo w końcówkach popełnialiśmy proste błędy. Zagraliśmy poniżej oczekiwań, a drużyna z Zamościa wspięła się na wyżyny swoich umiejętności. Rywale zagrali bardzo dobrze.

NASTĘPNA KOLEJKA

26 listopada zamościanie zagrają na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola. Z kolei do Bełżyc przyjedzie KPS Krasnystaw.

UKS LHS III LO Zamość – KS CKFiS Bełżyce 3:1 (25:23, 25:23, 15:25, 25:23)

III LO: Jakub Demski, Mirosław Krzepiłko, Kamil Marczuk, Krzysztof Bednarski, Kacper Lis, Łukasz Mazur, Michał Klimczak, Patryk Greszta, Michał Marciniewicz, Kamil Dubik (libero), Piotr Kuźma (libero), Karol Tytoń, Robert Buczyński, Grzegorz Kapera

KS CKFiS: Łukasz Chlebicki, Marcin Sobieszek, Mateusz Zabielski, Maciej Grzegorczyk, Łukasz Drążek, Emil Żuchnik, Piotr Potakiewicz, Bogdan Skrzyński (libero), Krzysztof Kasiura, Jacek Zalewski, Marcin Niewiadomy, Andrzej Chlebicki.