Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają jeszcze w tym roku!

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają jeszcze w tym roku!
Icon Sport

Jasne jest już, że Iga Świątek i Hubert Hurkacz pojawią się na korcie jeszcze w tym roku. Nasza najlepsza tenisistka i tenisista wezmą udział w reprezentacyjnym turnieju United Cup 2024, który rozegrany zostanie na przełomie roku w dwóch australijskich miastach: Perth i Sydney. Znamy dokładne daty kiedy gra Świątek i Hurkacz.

Kiedy gra Świątek i Hurkacz? Wszystko jest już jasne

Turniej United Cup 2024 rozegrany zostanie w dniach od 29 grudnia 2023 roku do 8 stycznia 2024 roku. Reprezentacja Polski, w której składzie zobaczymy Igę Świątek i Huberta Hurkacza, trafiła do grupy z Brazylią i Hiszpanią.

Kiedy gra Świątek i Hurkacz? Polacy rozpoczną zmagania 30 grudnia 2023 roku od meczu z Brazylią. Jego początek o godzinie 10:00 czasu polskiego. Najpierw Iga Świątek zagra przeciwko Beatriz Haddad Mai, następnie Hubert Hurkacz zmierzy się Thiago Seybothem Wildem, a na zakończenie zostanie rozegrany mikst.

W nowy rok 1 stycznia 2024 roku Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają kolejne mecze. Tym razem przeciwko Hiszpanom. Mecz rozpocznie się o 3 w nocy czasu polskiego, a najpierw na korcie zobaczymy Huberta Hurkacza, który zmierzy się z Alejandro Davidovichem Fokiną. Po meczu panów Iga Świątek zagra przeciwko Sarze Sorribes Tormo, a pojedynek Polska – Hiszpania ma zakończyć mikst.

Jeżeli Polacy awansują z grupy, to Igę Świątek i Huberta Hurkacza czekają kolejne mecze. Fazę grupową Polacy rozegrają w Perth, a oto kompletny podział na grupy turnieju United Cup 2024:

United Cup grupy
Wikipedia