Iga Świątek przekroczyła kolejną granicę. Najszybsze zwycięstwo w karierze!

Iga Świątek przekroczyła kolejną granicę. Najszybsze zwycięstwo w karierze!
Icon Sport

Polska tenisistka ponownie pokazała, że na mączce nie ma sobie równych. W niedzielnym spotkaniu Iga Świątek przekroczyła kolejną granicę. Raszynianka pokonała Anastazję Potapową 6:0, 6:0 w 1/8 finału turnieju Roland Garros, awansując jednocześnie do ćwierćfinału tej imprezy. Co więcej, było to najszybsze zwycięstwo w karierze 23-latki.

Liderka rankingu WTA od samego początku niedzielnego meczu nie dawała żadnych szans Rosjance. Prawdę mówiąc, tak duża dysproporcja na najwyższym poziomie jest bardzo rzadko widoczna. Dzięki temu zwycięstwu Polka nie tylko zdobyła bilet do ćwierćfinału Rolanda Garrosa, ale również pobiła kilka rekordów, o czym poinformował serwis “OptaAce”.

Iga Świątek z najszybszym zwycięstwem w karierze

Już pierwszy set pokazał, że Polka jest w fantastycznej dyspozycji. Łącznie trwał on 19 minut. Druga partia była niewiele dłuższa, a całe spotkanie zostało zakończone w ciągu 40 minut.

Jak podaje “OptaAce”, Iga Świątek zanotowała najszybsze zwycięstwo w turnieju Rolanda Garrosa, odkąd portal zaczął zbierać tego typu dane, czyli od 2015 roku. Oczywiście nie wlicza się w to przedwcześnie zakończonych spotkań z powodu kreczu itd.

Co więcej, Iga Świątek przekroczyła kolejną granicę, jeśli chodzi o wszystkie swoje występy. Dla polskiej tenisistki zwycięstwo z Anastazją Potapową było najszbyszą wygraną w ciągu całej kariery. Raszyniance udało się pobić wyczyn z 2021 roku, kiedy to pokonała w Rzymie Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0, wygrywając finał.

Pozostaje mieć nadzieję, że Iga Świątek da radę utrzymać tak znakomitą dyspozycję na dalszym etapie tego turnieju. Już wiadomo, że w ćwierćfinale French Open Polka zmierzy się z Markétą Vondroušovą. Nie jest jeszcze znana dokładna godzina tej rywalizacji, ale zawodniczki spotkają się na paryskim korcie 4 czerwca.