Ile zarobił Hubert Hurkacz w ATP Halle? Olbrzymie pieniądze na korcie

Wszyscy zastanawiamy się, ile zarobił Hubert Hurkacz na turnieju ATP w Halle. Nagrody pieniężne robią piorunujące wrażenie. Konto Polaka wzbogaciło się o całkiem niezłą sumkę.

Ile zarobił Hurkacz ATP Halle

Ile zarobił Hurkacz za zwycięstwo w ATP Halle?

Wcześniej wiadome było, że za sam awans do finału ATP w Halle, Hubert Hurkacz zarobił 217 775 euro. To jeszcze nie wszystko. Polak wygrał finał ATP Halle 2022 przeciwko Daniłowi Miedwiediewowi, a na jego konto wpadło 399 170 euro. Wiadomo już także, ile Hubert Hurkacz zarobił na kortach w tym roku. Łączna, tegoroczna pula nagród Hurkacza, dzięki zwycięstwu na ATP Halle wzrosła do około 2,3 miliona euro.

Statystycy wyliczyli nie tylko, ile Hurkacz zarobił na ATP Halle czy w tym roku, ale w trakcie całej swojej tenisowej kariery. Po zakończeniu turnieju ATP Halle, łączna kwota zarobiona przez Hurkacza w całej karierze wynosi około 7 milionów euro!

Mecz finałowy ATP Halle 2022 rozpoczął się od prawdziwego koncertu Hurkacza, gdzie w pierwszym secie zaprezentował bajeczny tenis, pokonując Miedwiediewa aż 6:1. W drugiej partii Rosjanin się nieco obudził, a Hurkacz nie grał już tak pefekcyjnie. Szybkie przełamanie i utrzymanie własnego podania do końca seta pozwoliło jednak Hurkaczowi wygrać 6:4 i sięgnąć po zwycięstwo w turnieju ATP w Halle. To świetny prognostyk przed zbliżającym się Wimbledonem! Zwłaszcza, że dzisiaj podanie Hurkacza funkcjonowało nienagannie. Polak posłał wiele asów i nie mamy wątpliwości, że na Wimbledonie będzie jednym z faworytów!