Ile zarobiła Iga Świątek za zwycięstwo w WTA Rzym 2024? Kwota robi wrażenie

Ile zarobiła Iga Świątek za zwycięstwo w WTA Rzym 2024? Kwota robi wrażenie
Icon Sport

Zakończył się kolejny turniej, w którym nasza tenisistka pokazała się ze świetnej strony. Nie tak dawno zwyciężyła w stolicy Hiszpanii po zaciętym boju z Aryną Sabalenką. I tym razem Polka musiała mierzyć się z Białorusinką i w Wiecznym Mieście ponownie wygrała, ale dzisiaj nie dała rywalce żadnych szans. Ile zarobiła Iga Świątek za zwycięstwo w WTA Rzym 2024? Kwota może imponować.

Tak naprawdę to spotkanie rozpoczęło się od dominacji Igi Świątek. Polska tenisistka nie dawała szans Białorusince, która już po kilku przegranych gemach rzucała ze wściekłości rakietą. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 dla Polki. Wydawało się, że w drugiej partii zobaczymy inną Arynę Sabalenkę, ponieważ zaczęła z animuszem. W pewnym momencie prowadziła 3:2, ale więcej gemów już nie wygrała.

WTA Rzym 2024. Oto pula nagród

Przed rozpoczęciem turnieju w Rzymie wiedzieliśmy, że udział w tej imprezie będzie dla uczestniczek i uczestników opłacalny. Pula nagród wyniosła 7,9 mln euro. Co ważne, tyle samo zarobią mężczyźni jak i kobiety.

Awansując do finału po wyeliminowaniu Coco Gauff, raszynianka mogła być pewna tego, że na jej konto trafi minimum 512 260 euro. Ile zarobiła Iga Świątek za zwycięstwo w WTA Rzym 2024? Pokonanie w finale Aryny Sabalenki pozwoliło polskiej tenisistce na zarobienie dokładnie 963 225 euro, co daje mniej więcej 4 112 489 zł po kursie z dnia rozgrywania finału.

Co więcej, oprócz nagrody pieniężnej, Iga Świątek otrzymała oczywiście 1000 punktów do rankingu. To ważne, ponieważ w zeszłym roku nasza tenisistka doszła tylko do ćwierćfinału tej imprezy. Wówczas lepsza okazała się Jelena Rybakina, która ostatecznie wygrała WTA Rzym 2023.

Iga Świątek po zwycięstwie w WTA Rzym 2024 może liczyć na chwilę wytchnienia. Następnym turniejem, w którym nasza tenisistka weźmie udział, będzie wielkoszlemowy Roland Garros. Ta impreza rozpoczyna się 26 maja i potrwa do 9 czerwca. Miejmy nadzieję, że Polka podtrzyma tę świetną passę i wygra trzeci turniej z rzędu.