Ile zarobiła Wisła Kraków za zdobycie Pucharu Polski? Kwota robi wrażenie

Ile zarobiła Wisła Kraków za zdobycie Pucharu Polski? Kwota robi wrażenie
Icon Sport

Wielkie emocje związane z rozegraniem finału krajowego pucharu już za nami, więc teraz można przyjrzeć się kwestii finansowej. Jeśli zastanawiacie się, ile zarobiła Wisła Kraków za zdobycie Pucharu Polski, to trzymajcie się mocno, bo jak na drużynę występującą na poziomie Fortuna 1 Ligi, mówimy o naprawdę sporych pieniądzach.

Wisła Kraków w finale mierzyła się z Pogonią Szczecin. Jeszcze do doliczonego czasu gry drugiej połowy “Biała Gwiazda” przegrywała 0:1, ale ostatecznie udało jej się doprowadzić do dogrywki, a w niej uzyskać prowadzenie nad “Portowcami”. Finalnie zespół z zaplecza Ekstraklasy sięgnął po Fortuna Puchar Polski, co będzie miało spory wpływ również na finanse tego klubu.

Wielkie pieniądze dla Wisły Kraków za zdobycie Pucharu Polski

Przede wszystkim warto przypomnieć, z czym wiąże się kwestia zdobycia tego trofeum. Zwycięzca otrzymuje możliwość występu w europejskich pucharach. To oznacza, że latem Wisła Kraków weźmie udział w eliminacjach do Ligi Europy, co już samo z siebie ma wpływ na klubowe fundusze.

Polski Związek Piłki Nożnej przeznaczył dla zwycięzcy połowę całej puli nagród. Więc ile zarobiła Wisła Kraków za zdobycie Pucharu Polski? “Biała Gwiazda” może liczyć na nagrodę w wysokości 5 mln zł. To spory zastrzyk gotówki, bo jeszcze jakiś czas temu prezes tego zespołu powiedział, że występowanie na zapleczu Ekstraklasy wiąże się ze sporą stratą finansową.

Pogoń Szczecin ma z kolei czego żałować, również pod kątem finansowym. Dla “Portowców” przewidziano bowiem zaledwie 760 tys. zł, co jest ponad pięciokrotnie mniejszą sumą niż w przypadku triumfatora.

Choć samo zwycięstwo w Fortuna Pucharze Polski ma dla Wisły Kraków bardzo duże znaczenie, to ten zespół wciąż walczy o awans do Ekstraklasy. Jeśli ta sztuka im się uda, to odczują to również klubowe finanse. Jak na razie podopieczni Alberta Rude zajmują piąte miejsce w tabeli, które daje możliwość występowania w play-offach.