Ivi López znowu kontuzjowany. Raków Częstochowa opublikował komunikat

Ivi López znowu kontuzjowany. Raków Częstochowa opublikował komunikat
Icon Sport

Hiszpański zawodnik nie ma szczęścia w tym sezonie. Gdy wydawało się, że wróci do pełnej sprawności po poważnym urazie, to okazało się, że Ivi López znowu jest kontuzjowany. Raków Częstochowa opublikował oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, co dokładnie dolega zawodnikowi mistrza Polski.

Ivi López doznał bardzo poważnego urazu jeszcze w okresie przygotowawczym do tego sezonu. Okazało się, że Hiszpan wypadł z gry na długie miesiące, ponieważ zerwał więzadło krzyżowe przednie. Pod koniec marca zawodnik “Medalików” wrócił do gry w starciu przeciwko Ruchowi Chorzów, ale nie na długo.

Kolejna kontuzja Iviego Lópeza. Co mu dolega?

Następnie Hiszpan zagrał jeszcze w mecz przeciwko Radomiakowi Radom, ale już w hitowym spotkaniu z Legią Warszawa Ivi López był nieobecny. Portal “WP Sportowe Fakty” poinformował, że piłkarz ponownie zaczął odczuwać ból w kolanie, jednak nie miało to być nic poważnego. Zawodnik udał się na badania do Hiszpanii, ale ponoć wszystkie te działania miały charakter profilaktyczny.

Raków Częstochowa opublikował jednak komunikat, z którego wynika, że Ivi López znowu jest kontuzjowany. “Hiszpan doznał zapalenia więzadła rzepki w kolanie” – napisano. W tym lakonicznym oświadczeniu nie sprecyzowano, kiedy hiszpański zawodnik wróci do gry.

Kolejna kontuzja Iviego Lópeza powoduje, że prawdopodobnie straci on prawie cały sezon w Rakowie Częstochowa. Mówimy przecież o bardzo ważnym piłkarzu w trakcie kampanii 2023/23. Wtedy Hiszpan rozegrał 37 meczów, w których udało mu się zdobyć 14 goli i dołożyć do tego 10 asyst.

To bardzo złe wieści dla zespołu mistrza Polski. Podopieczni Dawida Szwargi zajmują obecnie piątą pozycję w lidze i tracą do prowadzącej Jagiellonii Białystok 6 punktów, więc w teorii jeszcze wszystko jest możliwe. W następnej kolejce Raków Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze. To spotkanie zaplanowano na piątek o 20:30.