Kacper Kozłowski coraz bliżej Premier League. Ogromna kwota

Kacper Kozłowski coraz bliżej Premier League. Ogromna kwota

Wszystko wskazuje na to, że Kacper Kozłowski już w przerwie zimowej może opuścić PKO BP Ekstraklasę. Dyrektor sportowy Pogoni Szczecin potwierdza, że Portowcy prowadzą zaawansowane rozmowy z jednym z klubów Premier League. Na stole pojawiła się konkretna oferta za Kozłowskiego. Chodzi o gigantyczne pieniądze.

Kacper Kozłowski ustanowi nowy rekord transferowy?

Aktualny rekord transferowy Ekstraklasy należy do Jakuba Modera, za którego angielskie Brighton zapłaciło Lechowi Poznań około 11 milionów euro. W kuluarach mówiło się, że tę sumę już wkrótce wyśrubować może inny gracz “Kolejorza”, Jakub Kamiński. A tymczasem do gry wkroczył Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin. Piłkarz, który rozwinął się nie tylko w Ekstraklasie, ale i pod skrzydłami Paulo Sousy, od dłuższego czasu bacznie obserwowany jest przez przedstawicieli najlepszych lig.

Kluby Premier League przeszły już do konkretów. Wszystko w rozmowie z Radiem Szczecin potwierdził Dariusz Adamczuk, pełniący funkcję dyrektora sportowego Pogoni Szczecin. Na stole miała pojawić się konkretna kwota. “Negocjacje nie są jeszcze zakończone, ale z pewnością będzie to kwota ponad dwa razy wyższa niż za Adama Buksę czy Sebastiana Walukiewicza” – przyznał Dariusz Adamczuk. Tym samym Kacper Kozłowski może poprawić rekord transferowy Ekstraklasy. Przypomnijmy, że Walukiewicz i Buksa kosztowali ponad 4 miliony euro każdy.

Gdzie trafi Kacper Kozłowski? Coraz głośniej mówi się o Brighton, a te domysły poniekąd potwierdził Adamczuk. “Kacper dokonując wyboru, postanowił, aby to nie był klub z topu, aby mieć szansę grania.” – usłyszeliśmy od dyrektora sportowego Pogoni na łamach Radia Szczecin. Czy jednak Kozłowski już zimą opuści Ekstraklasę? “Zrobimy wszystko, aby Kacper mógł zostać z nami na wiosnę, ale będzie to bardzo trudne.” – komentuje Adamczuk.

Wydaje się więc, że sądne będą najbliższe tygodnie. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jeśli Brighton zdecyduje się wykupić Kozłowskiego to ten rozpocznie treningi z klubem Premier League od razu lub zostanie wypożyczony do końca sezonu do Pogoni Szczecin. Podobnie sprawa wyglądała choćby z transferem Jakuba Modera z Lecha Poznań.

Przeczytaj także o gorącym temacie powrotu na Łazienkowską.