Kacper Tobiasz krytykowany po blamażu Legii Warszawa. Dostało mu się nawet od trenera

Kacper Tobiasz krytykowany po blamażu Legii Warszawa. Dostało mu się nawet od trenera
Icon Sport

“Wojskowi” zakończyli w czwartek przygodę z Ligą Konferencji Europy. W rewanżowym meczu 1/16 finału tych rozgrywek norweskie Molde wygrało w stolicy Polski aż 3:0. Po spotkaniu padło wiele gorzkich słów. Między innymi Kacper Tobiasz był krytykowany po blamażu Legii Warszawa. Głos na temat dyspozycji bramkarza zabrał także trener Kosta Runjaić.

Po pierwszym meczu w Norwegii Legia Warszawa wiedziała, że u siebie będzie musiała odrabiać straty, ponieważ na wyjeździe przegrała 2:3. Kolejnego cudu i powrotu nie było, a Molde już w drugiej minucie otworzyło wynik rywalizacji. Jeszcze w pierwszej połowie padła druga bramka dla gości, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Krytyka Kacpra Tobiasza po meczu Legii Warszawa. Mógł zachować się lepiej?

Kacper Tobiasz był krytykowany głównie po pierwszym golu dla Molde. Zawodnik gości zagrał piłkę z lewej strony, a polski bramkarz miał ją na ręce, jednak sparował futbolówkę wprost pod nogi przeciwnika, który skierował ją do pustej bramki. Przy drugim golu też można było zastanawiać się, czy Kacper Tobiasz nie miał szansy zachować się nieco lepiej.

Po spotkaniu na temat potencjalnej zmiany bramkarza wypowiedział się trener “Wojskowych”. “Krytyka Kacpra Tobiasza? Po części jest zasłużona. To młody piłkarz i mogą mu się zdarzać wahania formy. Uczulałem go na to i spodziewałem się, że może być nieco gorzej. Musimy na to spojrzeć dokładnie. Zmiana bramkarza nie będzie lekiem na całe zło” – powiedział Kosta Runjaić.

Choć Kacper Tobiasz był krytykowany po blamażu Legii Warszawa, to mówimy przecież o podstawowym bramkarzu tej drużyny. W tym sezonie zaliczył łącznie 35 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W 11 z nich zachował czyste konto, a wpuścił łącznie 49 goli. Jeśli Kosta Runjaić nie zdecyduje się na zmianą golkipera, to Kacper Tobiasz będzie miał okazję na rehabilitację już w niedzielę. “Wojskowi” zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce.