Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt!

Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt!
fot. Icon Sport

To już pewne. Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt. Przedstawiciele madryckiego klubu wydali w tej sprawie oficjalny komunikat. 

Real Madryt traci Karima Benzemę

Karim Benzema jest ikoną Realu Madryt. W szeregach “Królewskich” znajdował się przez ostatnie 14 lat. W barwach madryckiego klubu pięciokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Pięć razy zwyciężał z drużyną w Klubowych Mistrzostwach Świata, a poza tym czterokrotnie wywalczył tytuł w Primera Division.

Już od jakiegoś czasu plotkowano o tym, że kariera 35-letniego piłkarza w barwach Realu Madryt dobiega końca. W mediach przewijały się informacje o atrakcyjnej ofercie dla Francuza z Arabii Saudyjskiej, tj. Al-Ittihad.

Jeszcze w piątek (2 czerwca) hiszpańskie media donosiły, że Benzema ostatecznie może zostać w Realu Madryt. Teraz wiadomo jednak, że nic z tego nie będzie.

“Real Madryt i kapitan Karim Benzema zdecydowali, że czas zakończyć jego wspaniały i niezapomniany okres w naszym klubie. Real Madryt chce okazać swoją wdzięczność i sympatię jednej z największych legend drużyny” – podał Real Madryt w oficjalnym oświadczeniu na temat przyszłości Karima Benzemy.

Niewątpliwie odejście tego zawodnika jest ogromnym ciosem dla Realu Madryt. Nie wiadomo, czy po tym osłabieniu Real nie zaszaleje na rynku transferowym. Być może ten klub będzie chciał skusić takich zawodników jak Erling Haaland lub Kylian Mbappe. Czas pokaże, jakie kroki zostaną podjęte.