KSW 66 w Szczecinie. Wiemy, kto zawalczy. Co za starcie!

KSW 66 w Szczecinie. Wiemy, kto zawalczy. Co za starcie!

Wszyscy kibice żyją już nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 65, która 18 grudnia 2021 roku odbędzie się w Arenie w Gliwicach. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano jej uczestników, ale też zdradzono, kto wystąpi w walce wieczoru na KSW 66, które z kolei odbędzie się w Szczecinie. Mało tego, KSW czeka sporo zmian. Federacja kończy między innymi współpracę z Polsatem.

Marian Ziółkowski kontra Borys Mańkowski na KSW 66

To zestawienie już elektryzuje świat polskiego mma. KSW 66 odbędzie się w przyszłym roku, a konkretnie 15 stycznia. Starcie Ziółkowski vs Mańkowski będzie walką o pas kategorii lekkiej, który jest w tym momencie w posiadaniu tego pierwszego. Ziółkowski wygrał 23 walki, 8 przegrał a 1 zakończyła się remisem. Mańkowski legitymuje się podobnym rekordem, 22 walki wygrał, 8 przegrał, a 1 kończył remisem.

Marian Ziółkowski podobnie, jak zresztą Borys Mańkowski to niezwykle widowiskowo walczący fighter. Wystarczy spojrzeć, że aż 19 z 23 jego zwycięstw miało miejsce przed czasem. W posiadaniu pasa KSW wagi lekkiej jest od grudnia 2020 roku, kiedy wygrał go w walce z Romanem Szymańskim. Borys Mańkowski wejdzie do klatki z serią trzech zwycięstw z rzędu. Ostatnią walkę stoczył jednak na Fame MMA, gdzie w formule boksu pokonał dobrze znanego sobie Normana Parke'a. Poza tym wcześniej Tasmański Diabeł z Poznania pokonał na KSW Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego. Walka Ziółkowski vs Mańkowski zapowiada się naprawdę emocjonująco. Już teraz śmiało można stwierdzić, że tutaj jest możliwy każdy scenariusz.

Co ciekawe, w 2022 roku KSW zamierza zorganizować aż 12 gal. Pierwsza KSW 66 zostanie pokazana już w innej platformie. Konfrontacja Sztuk Walki podpisała umowę z Viaplay i tym samym, po wielu latach kończy się współpraca z Polsatem. Podczas konferencji przed KSW 65 zaprezentowano także, że do klatki w roli reportera w przyszłym roku wróci uwielbiany przez widzów KSW Mateusz Borek. Dziennikarz ostatnimi czasy był skonfliktowany z władzami Polsatu, wobec czego nie pojawiał się na galach organizowanych przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Teraz wszystko ma się zmienić.

Sprawdź także artykuł o nowym trenerze Legii.