Kto sędziuje mecz Argentyna – Francja w finale MŚ 2022?

Kto sędziuje mecz Argentyna – Francja w finale MŚ 2022?

Jak pewnie doskonale wiesz, sędzią finału Mistrzostw Świata 2022 będzie Szymon Marciniak. Polski arbiter już od początku fazy pucharowej wskazywany był jako jeden z faworytów do poprowadzenia meczu finałowego i to się potwierdziło.

Kto sędziuje mecz Argentyna – Francja?

Szymon Marciniak jest pierwszym polskim sędzią, który poprowadzi finał Mundialu 2022. Wcześniej na linii pracował tylko Michał Listkiewicz. Teraz historia zatoczy koło i sędzią liniowym będzie jego syn, Tomasz Listkiewicz. Polska ekipa w składzie z Szymonem Marciniakiem, jako sędzią głównym, prowadziła już na Mistrzostwach Świata 2022 dwa mecze. Pierwszym spotkaniem było grupowe starcie Francji z Danią, a drugim Argentyny z Australią w 1/8 finału.

Kim jest Szymon Marciniak, sędzia meczu Argentyna – Francja?

Szymon Marciniak jest najpopularniejszym, a jednocześnie bezwzględnie najlepszym polskim sędzią. Marciniak ma 41 lat i od 2015 roku jest sędzią międzynarodowym. Finał Mistrzostw Świata 2022 to olbrzymie wyróżnienie dla Marciniaka. Jak sam przyznał, piłkarze marzą o tym, żeby podnieść Puchar Świata, a sędziowie, żeby poprowadzić ten ważny mecz.

Do tej pory najważniejszym meczem w karierze sędziowskiej Szymona Marciniaka było spotkanie o Superpuchar UEFA, które poprowadził w 2018 roku. Nie ma jednak co absolutnie porównywać rangi tego widowiska do finału Mistrzostw Świata 2022.