Liga Narodów Siatkarzy 2022 – kiedy grają Polacy i z kim?

Liga Narodów Siatkarzy 2022 – kiedy grają Polacy i z kim?

Reprezentacja Polski siatkarzy zdaje się być już w pełni gotowa do rywalizacji z najlepszymi drużynami narodowymi na świecie. To odpowiedni moment, aby posiąść wiedzę, gdzie odbędzie się Liga Narodów Siatkarzy 2022 kiedy grają Polacy i kto będzie ich pierwszy rywalem. Serdecznie zapraszamy.

Z kim i kiedy gra reprezentacja Polski – Liga Narodów Siatkarzy 2022

Reprezentacja Polski w siatkówce inauguruje swoją grę w tegorocznej edycji Ligi Narodów już 8 czerwca. Z kim podopieczni Nikoli Grbića zmierzą się na początek, a przeciwko komu przyjdzie im wystąpić na zakończenie pierwszej części zmagań? Oto krótka lista:

  • Polska – Argentyna (08.06.2022, godz. 22:30)
  • Polska – Włochy (10.06.2022, godz. 01:30)
  • Bułgaria – Polska (11.06.2022, godz. 22:00)
  • Francja – Polska (12.06.2022, godz. 17:00

Mecz z Argentyną (08.06.2022, godz. 22:30)

W Liga Narodów siatkarzy Polska już na starcie stanie przed bardzo trudnym zadaniem. Argentyńczycy są bowiem wbrew pozorom naprawdę wymagającym przeciwnikiem. Odmładzanie kadry popularnych Albiceleste przebiega wręcz wzorowo i nie bez powodu zakłady na zwycięzcę zmagań w bieżącej edycji bardzo często zawierają właśnie tę reprezentację narodową. Ewentualny triumf naszych Orłów w tym meczu będzie musiał być okupiony olbrzymim wysiłkiem.

Mecz z Włochami (10.06.2022, godz. 01:30)

Trzy ostatnie potyczki Polaków z reprezentacją Włoch kończyły się szybkimi zwycięstwami aktualnych mistrzów świata. Mając na uwadze spore roszady w naszych szeregach i bieżącą dyspozycję ekipy z Półwyspu Apenińskiego o podobny wyczyn może być tym razem dość trudno. Mimo to będziemy mocno trzymać kciuki za jak najlepszy występ Macieja Muzaja i spółki. Wiemy, że stać ich na absolutnie wszystko.

Mecz z Bułgarią (11.06.2022, godz. 22:00)

Pośród czterech pierwszych potyczek to właśnie starcie z reprezentacją Bułgarii jawi się jako to najłatwiejsze. Polacy są oczywiście faworytem tej rywalizacji, lecz w triumf na przestrzeni zaledwie trzech setów nie ma raczej co liczyć. Nasz typ na to spotkanie to 3:1 dla Biało-czerwonych.

Mecz z Francją (12.06.2022, godz. 17:00)

Aktualni mistrzowie olimpijscy to zdecydowanie najmocniejszy rywal, z jakim reprezentacja Polski w siatkówce będzie mierzyć się podczas turnieju w Ottawie. Wszyscy kibice nad Wisłą liczą zapewne na srogi rewanż za ćwierćfinał IO w wykonaniu podopiecznych Nikoli Grbića, lecz o taki rezultat może być niestety bardzo trudno.

Co może osiągnąć reprezentacja Polski w siatkówce w Lidze Narodów 2022?

Jak już wspomnieliśmy w jednym z poprzednich zdań, reprezentacja Polski siatkarzy traktuje Ligę Narodów jako swoisty poligon doświadczalny. Nikola Grbić ma okazję do testowania różnych rozwiązań podczas oficjalnych pojedynków, a imprezą docelową są oczywiście zbliżające się Mistrzostwa Świata. Awans do fazy play-off wydaje się być więc zupełnym minimum dla Biało-czerwonych. Jeśli uda im się osiągnąć coś więcej, to będziemy niezwykle uradowani.