Lionel Messi wróci na ostatni taniec do Paryża? “Zasługuje na to”

Lionel Messi wróci na ostatni taniec do Paryża? “Zasługuje na to”
Icon Sport

Niezależnie od dyspozycji sportowej kalendarza nie da się oszukać i wiele wskazuje na to, że powoli trzeba zacząć oswajać się z myślą o zakończeniu kariery przez argentyńskiego piłkarza. Okazuje się, że być może Lionel Messi wróci na ostatni taniec do Paryża, ale nie chodzi o ponowne występy w drużynie Paris Saint-Germain, z której Argentyńczyk trafił tego lata do Interu Miami.

Leo Messi stwierdził już, że nie wystąpi na mundialu w 2026 roku, który odbędzie się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku. To oznacza, że piłkarz Interu Miami na pewno nie będzie miał okazji do obrony tytułu wywalczonego w grudniu zeszłego roku na katarskich boiskach.

Lionel Messi wróci na ostatni taniec do Paryża? Javier Mascherano zabrał głos

Jeśli nie występem na mistrzostwach świata, to prawdopodobnie Leo Messi zakończy swoją reprezentacyjną karierę na Copa America. Ten turniej odbędzie się w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Ostatnią edycję tych rozgrywek “Albiceletes” wygrali po pokonaniu w finale Brazylii.

Okazuje się, że być może kariera reprezentacyjna Leo Messiego potrwa nieco dłużej. Pojawiają się informacje, że Argentyńczyk rozważa wzięcie udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu.

Głos w tej sprawie zabrał szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Argentyny, Javier Mascherano. “Posiadanie w składzie dwóch mistrzów świata i takich piłkarzy byłoby dla nas powodem do wielkiej dumy. Są gracze, którzy zasługują na to, aby decydowaąć o pewnych rzeczach. Leo Messi i Angel Di Maria zaliczają się do tego grona” – powiedział były gracz Liverpoolu i FC Barcelony.

Na razie nie wiadomo, czy Lionel Messi wróci na ostatni taniec do Paryża, ponieważ do tej pory Argentyna nie uzyskała jeszcze kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Zadecyduje o tym turniej rozgrywany w Wenezueli w 2024 roku. Z Ameryki Południowej do stolicy Francji udadzą się dwa najlepsze zespoły. Piłkarskie zmagania w ramach Igrzysk Olimpijskich odbędą się 24 lipca i zakończą się 10 sierpnia przyszłego roku.