Manchester City ma alternatywę dla Joško Gvardiola

Manchester City ma alternatywę dla Joško Gvardiola
Icon Sport

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że mistrz Anglii chce wzmocnić środek defensywy przed zbliżającym się sezonem. Media od bardzo długiego czasu sugerują, że chorwacki stoper trafi pod skrzydła Pepa Guardioli, ale Manchester City ma alternatywę dla Joško Gvardiola, gdyby ten transfer ostatecznie nie doszedł do skutku.

Dobrze obeznany dziennikarz, Ekrem Konul, poinformował Football Whispers, że Manchester City obserwuje 19-letniego Antonio Silvę z Benfiki. Ponoć tym piłkarzem interesuje się także Manchester United. Mistrz Anglii na razie tylko wysłał zapytanie do portugalskiego klubu o młodego obrońcę. Oczekuje się, że ten transfer również byłby bardzo kosztowny, ponieważ kwota mogłaby wynieść nawet 90 mln euro.

Manchester City ma alternatywę dla Joško Gvardiola. Kim jest Antonio Silva?

Antonio Silva należy do grona najbardziej obiecujących stoperów w Europie. Wraz z Benfiką wygrał młodzieżową Ligę Mistrzów w 2022 roku i od tego czasu zadomowił się w pierwszej drużynie. Trzykrotnie został wybrany najlepszym obrońcą miesiąca ligi portugalskiej. Łącznie w sezonie 2023/23 rozegrał 44 mecze we wszystkich rozgrywkach i pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Doskonała forma, którą Antonio Silva prezentował w klubie, pozwoliła mu także zadebiutować w dorosłej reprezentacji Portugalii, gdzie do tej pory zagrał czterokrotnie. Mówi się o tym, że zawodnik imponuje dojrzałością, wizją gry i umiejętnościami przywódczymi. Niektórzy widzą w nim przyszłego kapitana Benfiki, o ile oczywiście żadna europejska potęga go wcześniej nie wykupi.

Wiele wskazuje na to, że to chorwacki stoper w końcu trafi do zespołu mistrza Anglii, dzisiaj Bild podał informację, że osiągnięto porozumienie w sprawie transferu obrońcy. Manchester City ma alternatywę dla Joško Gvardiola, ponieważ ta sprawa przeciąga się już tak długo, że włodarze z Manchesteru musieli się zabezpieczyć. Jeśli Antonio Silva ostatecznie nie przeniesie się do drużyny Pepa Guardioli, można spodziewać się, że niebawem jakiś inny, europejski klub postanowi wyłożyć za portugalskiego stopera konkretne pieniądze, które skłonią Benfikę do zaakceptowania tej oferty.