MKS Kraśnik zdecydowanie najlepszy podczas turnieju rejonowego Volleymanii

MKS Kraśnik zdecydowanie najlepszy podczas turnieju rejonowego Volleymanii

W miniony wtorek na obiektach Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku odbył się rejonowy turniej eliminacyjny w mini piłce siatkowej. W zmaganiach z serii Volleymania drużyny wystąpiły w kategorii czwórek mieszanych (po dwóch chłopców i po dwie dziewczynki). Co ciekawe, na siedemnaście zespołów… pierwsze trzy miejsca przypadły ekipom MKS-u Kraśnik!

Do turnieju zorganizowanego z ramienia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kraśniku przystąpiło siedemnaście drużyn z całego powiatu kraśnickiego. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, gdzie mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do zmagań przystąpiły m.in. ZSO Urzędów, MZS Annopol, SP Rzeczyca Ziemiańska, SP 3 Kraśnik i drużyny MKS-u Kraśnik, reprezentujące tamtejsze SP 5, SP 6 i PG 1. W swoich grupach najlepsze okazały się właśnie te ostatnie ekipy. O kolejności na podium decydowała faza finałowa. Ostatecznie triumfowali zawodnicy MKS Kraśnik 2, przed MKS Kraśnik 1 i MKS Kraśnik 3.

POTURNIEJOWY KOMENTARZ

Michał Wojcieszkiewicz (trener MKS Kraśnik i współorganizator turnieju):Pragnę podziękować Iwonie Kuładze, Jerzemu Andrzejczukowi, Witoldowi Błądkowi i Andrzejowi Zdenickiemu, którzy przez lata wspierają kraśnicką siatkówkę żeńską. Podziękowania należą się też dyrektorom kraśnickich placówek: Barbarze Ciereszko, Jerzemu Bednarzowi i Wojciechowi Stopie, bez których wsparcia i pomocy ciężko byłoby zadbać o prawidłowy przebieg turnieju. Jako współorganizator chciałbym serdecznie pogratulować zwycięzcom turnieju, ale też wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. To właśnie dzięki wam nasze sukcesy są możliwe. Trzymajcie kciuki za zwycięzców, którzy będą reprezentować nasze miasto i klub sportowy MKS Kraśnik na turnieju makroregionalnym, gdzie spotkają się zwycięzcy z województw: lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. MKS Kraśnik 2
2. MKS Kraśnik 1
3. MKS Kraśnik 3

SKŁADY NAJLEPSZY DRUŻYN

MKS Kraśnik 2: Monika Dudek, Aleksandra Obydź, Dawid Cieślik, Adam Skica
MKS Kraśnik 1: Wiktoria Ciepła, Weronika Ciepła, Kacper Ryba, Karol Kawa
MKS Kraśnik 3: Zuzanna Markiewicz, Martyna Ostrowska, Kacper Sieger, Sebastian Mikusek.