Najlepsi piłkarze Mistrzostw Świata 2022. Wysokie miejsce Szczęsnego

Najlepsi piłkarze Mistrzostw Świata 2022. Wysokie miejsce Szczęsnego

Choć przed nami jeszcze mecz o 3. miejsce i finał MŚ 2022, to opublikowano już listę najlepszych piłkarzy Mistrzostw Świata 2022. Wysokie miejsce zajął Wojciech Szczęsny.

Oto najlepsi piłkarze Mundialu 2022

Ranking pod tytułem najlepsi piłkarze Mistrzostw Świata 2022 został stworzony przez statystyczny portal Sofascore, który zajmuje się szerokopojętymi statystykami piłkarskimi. Ów ranking został stworzony na podstawie wszystkich występów danych zawodników na Mundialu 2022.

Zdaniem Sofascore, najlepszym piłkarzem MŚ 2022 jest Bruno Fernandes. Drugie miejsce zajął Lionel Messi, a trzecie Wojciech Szczęsny. Przypomnijmy, że bramkarz reprezentacji Polski obronił dwa rzuty karne i wielokrotnie ratował nas przed u tratą bramek. Co ciekawe ocenę 8, w skali do 10, przekroczyli jedynie wspomniany Fernandes i Messi.

Wysokie, 4. miejsce zajął Antoine Griezmann, który kapitalnie porusza się pomiędzy strefami i reguluje tempo gry Trójkolorowych. Choć nie ma takich liczb, jak Kylian Mbappe czy Olivier Giroud, to z pewnością jest bohaterem z cienia. Francuzi nazywają go tym, “który niesie pochodnie”.

W gronie najlepsi piłkarze Mistrzostw Świata 2022 może zaskakiwać obecność Joshuy Kimmicha. W końcu Niemcy sprawili ogromny zawód, drugi raz z rzędu odpadając w grupie. Niemniej jednak, Kimmich był najjaśniejszą postacią naszych zachodnich sąsiadów. Co jeszcze zaskakuje? Z pewnością dość niska pozycja Kyliana Mbappe, którego bronią liczby – 5 goli, co powoduje, że z Lionelem Messim jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców.