N’Golo Kante na wylocie z Chelsea. Francuz nowym zawodnikiem Al-Ittihad!

Po siedmiu latach spędzonych w drużynie londyńskiej Chelsea N'Golo Kante zmienia barwy klubowe. Francuski pomocnik przeniesie się do Arabii Saudyjskiej, by przez kilkanaście najbliższych miesięcy przywdziewać koszulkę tamtejszego Al-Ittihad.

N'Golo Kante kolejną gwiazdą ligi saudyjskiej

Włodarze najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej zapowiadali jakiś czas temu, że ich liga niebawem stanie się jedną z najatrakcyjniejszych na świecie. Pod kątem zarobków prawdopodobnie nawet już się takową stała. Po Cristiano Ronaldo oraz Karimie Benzemie kolejną gwiazdą tychże rozgrywek zostanie właśnie N'Golo Kante.

Zdaniem włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano wychowanek US Boulogne zwiąże się z nowym zespołem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Co z zarobkami? Według nieoficjalnych doniesień mistrz świata z 2018 roku powinien inkasować w Al-Ittihad jakieś 50 mln euro za rok gry (100 mln za cały okres gry). Testy medyczne zostały przeprowadzone w Londynie, tak więc do oficjalnego ogłoszenia transferu dojdzie zapewne na przestrzeni kilku bądź kilkunastu najbliższych godzin.

Kante podczas swojego pobytu w szeregach The Blues sięgał po wszystkie możliwe trofea. Chelsea z niepozornym Francuzem w składzie sięgnęła m.in. po zwycięstwo w Premier League, triumf w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Anglii, a także wygraną w Lidze Europy, Superpucharze Europy oraz Klubowych Mistrzostwach Świata. Do przysłowiowego odcinania kuponów N'Golo ma zatem już święte prawo.