Roland Garros 2023. Iga Świątek wykręca nieprawdopodobne rekordy

Roland Garros 2023. Iga Świątek wykręca nieprawdopodobne rekordy
fot. Icon Sport

Każdy wiedział, że na Roland Garros 2023 Iga Świątek będzie w dobrej dyspozycji, ale nikt nie przypuszczał, że Polka będzie prezentować się aż tak wybornie. Zwłaszcza, że przed turniejem miała za sobą przerwę, spowodowaną kontuzją. A jednak, Iga Świątek znów wykręca kolejne rekordy. Potwierdzeniem jej dyspozycji powinien być półfinał przeciwko Beatriz Haddad Mai.

Iga Świątek zadziwia na Roland Garros 2023

Zacznijmy od tego, że Iga Świątek, która rozegrała na Roland Garros 2023 pięć meczów, spędziła na korcie łącznie 5 godzin i 34 minuty. To oznacza, że średnio mecz Świątek trwa nieco ponad godzinę. Niesamowity wyczyn, ale to wciąż nie wszytko.

Warto jednak wtrącić, że jej półfinałowa rywalka, Beatriz Haddad Maia przebywała na korcie około 15 godzin, gdyż do singla z jej udziałem należy dorzucić jeszcze debla.

Wracając jednak do Igi Świątek. Roland Garros 2023 to także śrubowanie innych osiągnięć. Aż cztery sety na przekroju pięciu spotkań, Iga wygrała do zera. Wciąż mało? W pięciu meczach, Iga Świątek nie straciła jeszcze ani jednego seta. To wciąż nie wszystko. Iga Świątek potrzebowała na Roland Garros 2023 maksymalnie 18 gemów – w meczu przeciwko Coco Gauff, żeby awansować do kolejnej rundy. Kosmiczna forma Polki? Mało powiedziane. Oby tak dalej. Oby po obronę tytułu i trzeci w karierze triumf na kortach Rolanda Garrosa. Jazda Iga!