Nowy trener Brazylii: kim jest Ramon Menezes Hubner?

Nowy trener Brazylii: kim jest Ramon Menezes Hubner?

Jakiś czas temu przedstawiony został nowy trener Brazylii. Został nim Ramon Menezes Hubner. Szybko stało się jasne, że selekcjonerem “Canarinhos” będzie tylko tymczasowo.

Ramon Menezes Hubner – nowy trener reprezentacji Brazylii

Tite rozstał się z kadrą Brazylii po sześciu latach współpracy. Doszło do tego po tym, jak brazylijscy piłkarze odpadli w ćwierćfinale mistrzostw Świata w Katarze.

Nowy trener Brazylii to z kolei Ramon Menezes Hubner. Do tej pory spełniał się on jako selekcjoner kadry Brazylii do lat 20.

To trener z dużym potencjałem. Chcemy więcej takich ludzi z nowymi i odważnymi pomysłami. Jego drużyna do lat 20 prezentowała nowoczesny styl, ze wszystkimi cechami naszej gry – mówil prezes brazylijskiej federacji (CBF) Ednaldo Rodrigues.

50-letni Ramon Menezes Hubner poprowadzi seniorską kadrę Brazylii podczas towarzyskiego starcia z Marokiem w Tangerze. Zostało ono zaplanowane na 25 marca.

Ramon Menezes Hubner w przeszłości był piłkarzem. Grał jako ofensywny pomocnik. Występował w takich klubach jak m.in. Cruzeiro, Vitoria, FC Bahia, Vasco, Fluminense, Atletico Mineiro, Tokyo Verdy, Botafogo, a także CR Vasco da Gama.

Zaliczył też kilka występów w reprezentacji Brazylii. W pięciu spotkaniach strzelił jednego gola.

Selekcjonerem “Canarinhos”, co godne odnotowania, został jedynie tymczasowo. Brazylijski związek od początku informował, że poszukuje innego następcy Tite.

Kto trenerem Brazylii po Ramonie Menezesie Hubnerze?

Możliwe, że Ramon Menezes Hubner poprowadzi tylko jeden mecz Brazylii – wspomniane spotkanie z Marokiem. Do tej pory z funkcją selekcjonera reprezentacji “Canarinhos” łączono już przynajmniej kilku szkoleniowców światowego formatu. Często w tym kontekście padało choćby nazwisko Carlo Ancelottiego, trenera Realu Madryt.

Wśród kandydatur wymieniało się też: Francuza Zinedine'a Zidane'a, Portugalczyków Jose Mourinho i Jorge Jesusa oraz Hiszpanów Luisa Enrique i Josepa Guardiolę.