Patryk Dudek – ile zarabia? Pieniądze za zwycięstwo w Speedway Grand Prix 2022

Patryk Dudek przełamał się w cyklu Speedway Grand Prix. 4 czerwca reprezentant Polski wygrał turniej w Teterow. Patryk Dudek ile zarabia za takie sukcesy?

Patryk Dudek - ile zarabia?

Ile zarabiają zawodnicy w Speedway Grand Prix 2022?

Często mówi się o tym, że najlepsi żużlowcy zarabiają naprawdę sporo. Jak wyglądają Patryk Dudek zarobki? Niegdyś za sukces w Grand Prix zawodnik mógłby zgarnąć 12 tys. euro, a więc ponad 51 tys. zł. Teraz honoraria są pokaźniejsze.

Patryk Dudek ile zarabia? Za triumf w Teterow otrzymał czek o wartości 16,5 tys. euro, co w przeliczeniu na złotówki daje przeszło 75 tys. złotych. Musimy przyznać, że takie Patryk Dudek zarobki robią niemałe wrażenie. Trzeba się jednak mocno napracować, by wygrać choć jeden turniej Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Ale warto odnotować, że nawet za zajęcie szesnastego miejsca można zarobić dużo. Chodzi o czek na 4,75 tys. euro, tj. przeszło 22 tys. złotych.

Nawet rezerwowi poszczególnych rundy Speedway Grand Prix inkasują niemałe środki.  Na ich konto wpływa tysiąc euro (około 4,6 tys. zł). Wcześniej było to 930 euro (około 4,3 tys. zł).

Patryk Dudek ile zarabia w PGE Ekstralidze?

Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie o to Patryk Dudek ile zarabia w rozgrywkach PGE Ekstraligi, w których broni barw For Nature Solutions Apatora Toruń. Wszystko za sprawą tego, że Patryk Dudek zarobki w najwyższej klasie rozgrywkowej objęte są tajemnicą.

Do umowy wglądu nie mamy, Mimo to pojawiają się szacunki dotyczące wynagrodzeń Dudka. W lipcu 2021 roku “Przegląd Sportowy” pisał, że za zielonogórzanina trzeba zapłacić trzy miliony złotych.

Później Interia podawała natomiast, że przy 200 punktach zarobi w sezonie 2022 aż 2,6 miliona złotych. Te doniesienia oczywiście trzeba traktować z przymrużeniem oka, jednak pewne jest, że Dudek do biednych nie należy – na pewno zarabia sporo!

0 0 votes
Article Rating