Patryk Peda znów krytykowany. “Jeszcze nie ten poziom”

Patryk Peda znów krytykowany. “Jeszcze nie ten poziom”
fot. Icon Sport

Michał Probierz wywołał bardzo dużo emocji za sprawą tego, że na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski powołał Patryka Pedę. Teraz do tego wyboru odniósł się były reprezentant Polski Tomasz Hajto. Wprost wyznał, co myśli o decyzji selekcjonera biało-czerwonych.

Tomasz Hajto wprost o Patryku Pedzie

W trakcie październikowego zgrupowania reprezentacji Polski w biało-czerwonych barwach zadebiutowało aż czterech zawodników. Chodzi o takich graczy jak Patryk Peda, Filip Marchwiński, Jakub Piotrowski oraz Patryk Dziczek.

Najwięcej kontrowersji wywołało powołanie dla Patryka Pedy. Głównie za sprawą tego, że ten zawodnik gra w SPAL. To włoski klub z Serie C. Peda dostał pełne 180 minut, by zaprezentować swoje umiejętności. Zagrał więc całe mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Niektórzy pozytywnie ocenili jego poczynania, ale pojawili się również tacy, którzy skrytykowali 21-latka. Zachwycony nie był między innymi Tomasz Hajto. Swoje stanowisko nt. Pedy przedstawił w programie “Cafe Futbol”.

Peda to ciekawy chłopak, ale jeszcze nie ten poziom. Pamiętajmy, że graliśmy z outsiderami piłki. Gdyby Peda naprawdę był taki dobry, byłby w innym klubie. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będziemy się upierać i grać chłopakiem z Serie C – mówił Tomasz Hajto.

Były reprezentant Polski uważa, że Peda musi nabrać doświadczenia, ale i powinien zadbać o odpowiednią sprawność fizyczną. Hajto jest zdania, że na ten moment zawodnik nie jest w stanie regularnie występować z orzełkiem na piersi.

Ten dwumecz pokazał, że on nie może grać co trzy dni. W spotkaniu z Mołdawią miał problemy fizyczne, był ewidentnie podenerwowany, nie radził sobie, nie wygrał ani jednej głowy – dodawał Tomasz Hajto.

Czytaj też: Kim jest Patryk Peda? Sylwetka zawodnika