Paul Pogba został zawieszony. Francuz oskarżony o doping!

Paul Pogba został zawieszony. Francuz oskarżony o doping!
Icon Sport

W ostatnim czasie pojawiła się informacja o tym, że francuski pomocnik miał pozytywny wynik testu antydopingowego. To spowodowało, że Paul Pogba został zawieszony aż do wyjaśnienia całej tej sprawy. Media podają, że chodzi o spotkanie, w którym Juventus mierzył się z Udinese.

Ten mecz odbył się 20 sierpnia w ramach pierwszej kolejki Serie A. Paul Pogba siedział na ławce i nie zagrał w tym spotkaniu ani minuty, ale mimo wszystko po zakończeniu zmagań musiał udać się na wykonanie testu antydopingowego. Jak się okazało, w organizmie piłkarza wykryto zbyt wysoki poziom testosteronu.

Paul Pogba został zawieszony. Prawdopodobnie nie zagra przez kilka miesięcy

Pomocnik wrócił do Juventusu ponad rok temu, gdy zakończyła się jego przygoda z Manchesterem United. Nie jest to jednak wymarzony powrót. W poprzednich rozgrywkach Paul Pogba rozegrał tylko dziesięć spotkań, a większość sezonu była naznaczona kontuzjami mistrza świata z 2018 roku. Jedna z nich spowodowała, że Francuz nie był brany pod uwagę w kontekście powołania na turniej w Katarze.

W obecnych rozgrywkach Paul Pogba wystąpił w dwóch meczach Serie A, ale raczej nie można stwierdzić, że Francuz jest pierwszoplanową postacią. Były zawodnik Manchester United wchodził na boisko tylko z ławki rezerwowych. “Stara Dama” do tej pory zdobyła w lidze 7 punktów na 9 możliwych.

“Sky Sport Italia” donosi, że włoska agencja antydopingowa już podjęła decyzję, że Paul Pogba został zawieszony. W najbliższym czasie można spodziewać się tego, że Juventus oraz Francuz odniosą się do całej sprawy. Jeśli nie pojawi się tu żaden niespodziewany zwrot akcji, to pomocnik prawdopodobnie nie pojawi się na boisku przez wiele miesięcy, ponieważ tyle z reguły wynoszą okresy zawieszenia. “Stara Dama” kolejny mecz rozegra w sobotę i zmierzy się na własnym stadionie z Lazio, ale w tym spotkaniu francuski piłkarz prawdopodobnie nie zagra.