Piłkarze Manchesteru United mają pretensje do Erika ten Haga. “Czerwone Diabły” w kryzysie

Piłkarze Manchesteru United mają pretensje do Erika ten Haga
Icon Sport

“Czerwone Diabły” nie mogą zaliczyć początku tych rozgrywek do udanych. W pięciu kolejkach ligowych udało im się wygrać dwukrotnie i zgromadzić tylko sześć punktów na piętnaście możliwych. W hicie Ligi Mistrzów przegrali również z Bayernem Monachium, a piłkarze Manchesteru United mają pretensje do Erika ten Haga.

Choć potencjalnych przyczyn kiepskiej formy Manchesteru United można znaleźć całkiem sporo, to teraz okazuje się, że trener tej ekipy może mierzyć się z kolejnym problemem, ponieważ zawodnikom zaczyna się nie podobać zachowanie Erika ten Haga.

Piłkarze Manchesteru United mają pretensje do Erika ten Haga. O co poszło?

“Manchester Evening Standard” sugeruje, że wielu zawodników “Czerwonych Diabłów” ma mieć dosyć krytyki, która spada na nich ze strony Erika ten Haga. Źródło dodaje, że ponoć trener ma swoich faworytów, do których nigdy nie ma pretensji, natomiast innych graczy czepia się nieustannie.

Erik ten Hag raczej unikał publicznego krytykowania zawodników, którzy popełniali błędy. Często podkreślał jednak, że piłkarze nie “przestrzegają zasad” po porażkach. Holenderski trener po przegranej z Bayernem Monachium nie gryzł się w język i zwrócił uwagę na to, co nie podobało mu się w grze jego zespołu.

Dodatkowo piłkarze mają także pretensje do tego, że trener zmienił sposób gry z powodu nieobecności Antony’ego. Brazylijski skrzydłowy został oskarżony o przemoc i na razie nie może występować w Manchesterze United.

Choć piłkarze Manchesteru United mają pretensje do Erika ten Haga, to istnieje spora szansa na to, że czekają na nich teraz lepsze czasy, ponieważ terminarz rozpieszcza zawodników “Czerwonych Diabłów”. W najbliższym czasie zagrają z Burnley, dwukrotnie z Crystal Palace, potem z Galatasarayem, Brentford, Sheffield United, i FC Kopenhagą, z czego większość tych spotkań odbędzie się na “Old Trafford”. Być może z nieco słabszymi rywalami Manchester United zdoła pokonać kryzys, który trapi piłkarzy tej drużyny od początku tych rozgrywek.