Piotr Zieliński doznał urazu? Rzecznik PZPN zabrał głos [OFICJALNIE]

Piotr Zieliński doznał urazu? Rzecznik PZPN zabrał głos [OFICJALNIE]
Icon Sport

We wtorkowy wieczór pojawiły się informacje, że Piotr Zieliński doznał urazu podczas treningu reprezentacji Polski, który odbył się na obiektach warszawskiej Legii. Ze względu na powagę sytuacji, sprawa zostało bardzo szybko skomentowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jakub Kwiatkowski wyjaśnił, co dzieje się z pomocnikiem SSC Napoli.

Reprezentacja Biało-Czerwonych już w czwartek o 20:45 zmierzy się na własnym stadionie z Wyspami Owczymi. Będzie to mecz w ramach eliminacji do Euro 2024. Sama waga meczu to jedno, ale po wczorajszych informacjach istniała szansa na to, że selekcjoner Polaków, Fernando Santos, będzie musiał radzić sobie bez Piotra Zielińskiego.

Piotr Zieliński doznał urazu? PZPN dementuje

Okazuje się, że wczorajsze wiadomości o kontuzji polskiego pomocnika nie miały nic wspólnego z prawdą. Tak przynajmniej twierdzi rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. Portal “WP Sportowe Fakty” opublikował zapis tej rozmowy.

“Bzdura, z palca wyssana informacja. Ktoś im doniósł albo sami podglądali gdzieś. Faktycznie, „Zielu” skończył trening wcześniej, ale też nie 30 minut przed, tylko parę. Po prostu boisko jest dość miękkie, a to obciąża. Jeżeli zawodnik czuje, że jest już tym zmęczony tym, to nie ma co po prostu ryzykować, kończy szybciej trening profilaktycznie. Nie ma żadnej kontuzji. Cała grupa jest do dyspozycji selekcjonera” – powiedział Kwiatkowski.

To bardzo dobra wiadomość dla Fernando Santosa, który lubi korzystać z usług Piotra Zielińskiego. Pomocnik SSC Napoli zagrał w każdym spotkaniu eliminacji do Euro 2024 i nie opuścił w nich ani minuty.

Prawdopodobnie informacje o tym, że Piotr Zieliński doznał urazu, nie były prawdziwe. To dobra wiadomość dla Biało-Czerwonych, których sytuacja w grupie nie jest najlepsza. Po trzech spotkaniach podopieczni portugalskiego szkoleniowca zajmują przedostatnie miejsce z 3 punktami na koncie i wyprzedzają tylko Wyspy Owcze. Polakom udało się wygrać wyłącznie w spotkaniu z Albanią. W meczach z Czechami i Mołdawią reprezentacja Polski doznała porażki.