Polska – Czechy sędzia meczu eliminacji Euro 2024

Anastasios Sidiropoulos

Przed biało-czerwonymi pierwszy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Podopieczni Fernando Santosa zagrają z Czechami. Kto sędziuje mecz Czechy – Polska?

Anastasios Sidiropoulos sędzią meczu Polska – Czechy

20 marca rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami w ramach eliminacji Euro 2024. Fernando Santos po raz pierwszy spotkał się oko w oko z kadrowiczami na boisku i rozpoczął z nimi intensywne prace przygotowawcze.

Portugalczyk nie ukrywa, że cele ma bardzo ambitne. W najbliższych spotkaniach chciałby zgarnąć z reprezentacją Polski komplet punktów. Debiut Santos zaliczy już 24 marca. O godzinie 20:45 Polacy zagrają w Pradze z reprezentacją Czech.

Wiele osób zastanawia się, kim jest sędzia meczu Czechy – Polska. Zdecydowano, że ten pojedynek poprowadzi doświadczony arbiter z Grecji Anastasios Sidiropoulos.

Asystentami Sidiropoulosa będą jego rodacy – Polychronis Kostaras oraz Lazaros Dimitriadis. Poza tym w rolę arbitra technicznego wcieli się jeszcze jeden Grek – Vassilis Fotias.

Kim jest Anastasios Sidiropoulos, sędzia meczu Czechy – Polska?

Anastasios Sidiropoulos ma 43 lata. Od 2011 roku jest sędzią międzynarodowym. Taki status uzyskał krótko po tym, jak zaczął prowadzić spotkania najwyższej greckiej klasy rozgrywkowej. W 2012 roku po raz pierwszy gwizdał w trakcie meczu seniorskich reprezentacji. Debiut zaliczył przy okazji pojedynku eliminacyjnego do mistrzostw świata 2014 pomiędzy Wyspami Owczymi i Szwecją.

W 2013 roku ten arbiter otrzymał powołanie na turniej mistrzostw Europy U-17. Wtedy poprowadził wielki finał imprezy, w ramach którego Włosi zagrali z Rosją.

W sezonie 2014/15 zadebiutował z kolei w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Wtedy miał okazję poprowadzić pojedynek Athletic Bilbao – Szachtar Donieck.

W 2015 roku znalazł się w obsadzie sędziowskiej mistrzostw Europy U-21. Na tym turnieju był rozjemcą m.in. podczas meczu półfinałowego Portugalii z Niemcami.

W 2017 roku wysłano go na mistrzostwa świata U-17. Tam poprowadził dwa mecze fazy grupowej. Generalnie śmiało można stwierdzić, że Grek ma już bardzo duże doświadczenie.

W przeszłości prowadził jedno spotkanie biało-czerwonych. Miało to miejsce 21 marca 2019 roku w eliminacjach Euro 2020. Wtedy Polacy grali na wyjeździe z Austrią i triumfowali 1:0 po golu Krzysztofa Piątka.