Przewidywany skład Polski na mecz z Wyspami Owczymi. Spore zaskoczenie!

Przewidywany skład Polski na mecz z Wyspami Owczymi. Spore zaskoczenie!
Icon Sport

“Tego nie wymyśliłby nikt” – tak brzmi początek artykuł w portalu Onet, na którym to dziennikarze zaprezentowali przewidywany skład Polski na mecz z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji Euro 2024. Wygląda na to, że Michał Probierz postawi na mocno eksperymentalne ustawienie.

Oto przewidywany skład na mecz z Wyspami Owczymi

Choć kilku nazwisk, które prawdopodobnie desygnuje do gry Michał Probierz można było się spodziewać, to przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Wyspami Owczymi, jak i jego ustawienie budzi duże zaskoczenie.

Warto zacząć od tego, że zdaniem Onetu zaskoczenia nie będzie jeżeli chodzi o obsadę bramki. Między słupkami stanie wobec tego Wojciech Szczęsny. Pierwsza niespodzianka pojawia się już przy okazji prawego obrońcy. To miejsce na boisku ma zająć… Paweł Wszołek. To piłkarz, który gra w Legii na tej stronie boiska, ale jednak nieco wyżej. W środku obrony mają zagrać Patryk Peda i Jakub Kiwior. Nazwisko drugiego z nich nie jest żadną niespodzianką, ale Patryk Peda, grający w trzecioligowym SPAL i nie mający jeszcze występu w seniorskiej kadrze może być największą sensacją. Zdaniem Onetu taki wybór nie byłby mocno szokujący dla samego Probierza, gdyż Peda był jego kluczowym graczem w reprezentacji młodzieżowej. Na lewej flance obrony może zagrać Przemysław Frankowski. To jeden z najbardziej uniwersalnych piłkarzy w kadrze, mogący grać po obu stronach boiska i w różnych ustawieniach.

Na prawej pomocy wystąpi Matty Cash, dla którego to naturalna pozycja w Aston Villi. Niewykluczone jednak, że w trakcie meczu będzie stosował wymianę pozycjami z Pawłem Wszołkiem. Pozostałymi pomocnikami mają być Piotr Zieliński, Damian Szymański i Sebastian Szymański. Wydaje się, że to Szymański zagra bliżej lewej strony boiska, ale może też tam robić miejce dla podłączającego się do akcji ofensywnych Przemysława Frankowskiego.

Dziennikarze Onetu twierdzą, że skład Polski na Wyspy Owcze nie zaskoczy niczym, jeżeli chodzi o ustawienie linii ataku. Michał Probierz postawi na dwóch napastników, a więc Arkadiusza Milika i Karola Świderskiego..

Przewidywany skład Polski na mecz z Wyspami Owczymi: Wojciech Szczęsny — Paweł Wszołek, Patryk Peda, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski — Matty Cash, Damian Szymański, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański — Arkadiusz Milik, Karol Świderski