Radomiak Radom zwolnił trenera na kolejkę przed końcem sezonu!

Radomiak Radom zwolnił trenera na kolejkę przed końcem sezonu!
X @1910radomiak

W polskiej piłce nie ma czasu na nudę. Można było sądzić, że w sporej części drużyn kluczowe decyzje będą podejmowane latem. Nic z tego. W niedzielny poranek został opublikowany komunikat, z którego wynika, że Radomiak Radom zwolnił trenera na kolejkę przed końcem sezonu.

W trwającej jeszcze kolejce PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmował na własnym stadionie Radomiaka Radom. Ten mecz był zdecydowanie ważniejszy dla podopiecznych Jacka Magiery, którzy wciąż walczą o mistrzostwo Polski. Gospodarze tego spotkania wygrali pewnie 2:0, ale jak się okazało, ta porażka przelała czarę goryczy u władz radomskiego zespołu.

Radomiak Radom zwalnia trenera. Maciej Kędziorek odsunięty od pracy

W niedzielę rano, czyli dzień po wspomnianej porażce ze Śląskiem Wrocław, Radomiak Radom opublikował komunikat, z którego dowiadujemy się o zbliżających się zmianach na ławce trenerskiej tego zespołu.

“Po meczu we Wrocławiu, Zarząd Klubu podjął decyzję o odsunięciu trenera Macieja Kędziorka od prowadzenia pierwszego zespołu. O tym, kto poprowadzi drużynę w ostatnim meczu bieżącego sezonu, poinformujemy niebawem” – czytamy.

Maciej Kędziorek pracował w Radomiaku Radom od końcówki rundy jesiennej. Przejął zespół po Constantinie Gâlcy. Choć początek pracy był imponujący, potem zaczęły pojawiać się poważniejsze problemy. Były asystent Marka Papszuna czy Macieja Skorży w 17 spotkaniach zanotował 5 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek. W wyniku tego Radomiak wciąż nie jest pewny utrzymania, choć ma na to bardzo duże szanse. Aby pozostał w najwyższej klasie rozgrywkowej bez oglądania się na rywali, w ostatniej kolejce przeciwko Widzewowi Łódź musi ugrać chociaż jeden punkt.

Fakt, że Radomiak Radom zwolnił trenera na kolejkę przed końcem sezonu, może zaskakiwać. Na ten moment nie ma pewności odnośnie tego, kto przejmie ten zespół. Jakiś czas temu w mediach pojawiło się nazwisko Bruno Baltazara, ale ostatecznie nie osiągnięto porozumienia.