Raków Częstochowa w gronie najgorszych klubów w Europie. Co za liczby

Raków Częstochowa w gronie najgorszych klubów w Europie. Co za liczby
Icon Sport

Podopieczni Dawida Szwargi nie mogą zaliczyć na razie tego sezonu do udanych. W trwającej kolejce przegrali z Radomiakiem Radom 1:2. Jak się okazało, Raków Częstochowa znalazł się w gronie najgorszych klubów w Europie, jeśli chodzi o punktujących na tym kontynencie mistrzów. Pokazuje to spory spadek jakości względem poprzedniego sezonu.

Piątkowy rezultat można uznać jako sporą niespodziankę. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jardel oraz Stratos Svarnas, dla którego to był gol samobójczy. “Medaliki” dali radę odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, gdy na listę strzelców wpisał się Giannis Papanikolaou. To jednak nie wystarczyło nawet do zdobycia jednego punktu, co wywołało kolejne trzęsienie ziemi w częstochowskim zespole.

Fatalne liczby Rakowa Częstochowa. Jest w europejskim ogonie

Cezary Kawęcki na portalu X (dawniej Twitter) opublikował statystykę, z której wynika, że Raków Częstochowa znalazł się w gronie najgorszych klubów w Europie, przynajmniej jeśli chodzi o mistrzów z zeszłego sezonu. “Medaliki” zdobywają średnio 1,67 punkta na mecz. Pod tym kątem podopieczni Dawida Szwargi zajmują 37 miejsce na 41 możliwych.

Gorsze od Rakowa Częstochowa są tylko FK Partizani z Albanii, Uratu Erywań z Armenii, Farul Konstanca z Rumunii oraz, co ciekawe, SSC Napoli z Włoch. Z drugiej strony, można docenić takie zespoły jak na przykład Galatasaray z Turcji, TNS z Walii czy Crvenę Zvezdę Belgrad z Serbii, które punktują o wiele lepiej.

Mimo nie najlepszych liczb Raków Częstochowa wciąż ma szanse na obronę mistrzostwa kraju. Jak na razie podopieczni Dawida Szwargi zajmują trzecią pozycję w lidze, tracąc do prowadzącej Jagiellonii Białystok 6 punktów. Warto jednak dodać, że “Medaliki” mają o jedno spotkanie rozegrane więcej, więc “Duma Podlasia” może w tej kolejce jeszcze bardziej odskoczyć. W następnej serii gier mistrz Polski zmierzy się u siebie z Legią Warszawa.