Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem. Będzie mógł zagrać z Realem Madryt?

Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem. Będzie mógł zagrać z Realem Madryt?
Icon Sport

Już w sobotę odbędzie się w Hiszpanii najważniejsze spotkanie tej jesieni. FC Barcelona zmierzy się na własnym stadionie z Realem Madryt. Wiele wskazuje na to, że w tym meczu nie zagra kilku kontuzjowanych piłkarzy obu drużyn. Wciąż nie ma pewności, czy szansę na występ otrzyma polski napastnik. Dzisiaj Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem, więc to na pewno dobry znak.

Robert Lewandowski doznał kontuzji w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. FC Barcelona mierzyła się na wyjeździe z FC Porto, a reprezentant Biało-Czerwonych zszedł z boiska jeszcze w trakcie pierwszej części spotkania. Polaka czekała kilkutygodniowa przerwa, a kapitan naszej kadry nie udał się na październikowe zgrupowanie. Teraz walczy z czasem o szansę na występ z Realem Madryt.

Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem. Jakie są szanse na jego występ?

Wiemy już na pewno, że w sobotę trener FC Barcelony nie będzie mógł skorzystać z usług Pedriego, Julesa Kounde oraz Sergiego Roberto. W przypadku Raphinhi, Roberta Lewandowskiego i Frenkiego de Jonga sprawa nie jest taka oczywista i są szanse na występ tych zawodników w El Clasico.

Raphinha uczestniczył w czwartek w części treningu z drużyną, nawet wziął udział w testowych gierkach. Frenkie de Jong oraz Robert Lewandowski grali w dziadka z resztą zespołu, jednak potem pracowali indywidualnie.

Co ciekawe, na temat zdrowia Roberta Lewandowskiego wypowiedział się jeden z zawodników FC Barcelony, Andreas Christensen. “Nie wiem, czy powinienem o tym mówić, o nowych wieściach dotyczących kontuzji, ale myślę, że powrót Roberta Lewandowskiego do zdrowia przebiega pomyślnie. Mogę tylko dodać, że mam nadzieję, że wkrótce wróci na boisko. Jego powrót do zdrowia jest taki, jak powinien być” – powiedział Duńczyk w rozmowie z Jakubem Kręcidłą dla Canal+ Sport.

Choć Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem, to prawdopodobnie decyzja odnośnie jego występu zapadnie dopiero w dniu meczu. Sporo będzie można powiedzieć także po piątkowych zajęciach.