Ruch Chorzów ma nowego trenera. To znana postać dla polskich kibiców

Ruch Chorzów ma nowego trenera. To znana postać dla polskich kibiców
Facebook

W poniedziałek w Chorzowie doszło do małego trzęsienia ziemi. Klub poinformował, że Jarosław Skrobacz nie będzie dłużej prowadził “Niebieskich”. Nie musieliśmy jednak długo czekać na komunikat odnośnie tego, kto teraz otrzyma swoją szansę. Wiemy już, że Ruch Chorzów ma nowego trenera i zostanie nim Jan Woś, a więc dotychczasowy asystent Jarosława Skrobacza.

Choć Ruch Chorzów jest beniaminkiem w Ekstraklasie, to nie radził sobie do tej pory najlepiej. Na ten moment zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli ligowej. Ostatnie trzy punkty “Niebiescy” zdobyli w lipcu, kiedy udało im się zwyciężyć w starciu z ŁKS-em Łódź, czyli z innym beniaminkiem. Władze klubu uznały, że najlepszym krokiem do poprawy dyspozycji drużyny będzie zmiana trenera.

Ruch Chorzów ma nowego trenera. Kim jest Jan Woś?

Jan Woś to wychowanek Odry Wodzisław, z którą udało mu się dokonać wielkich rzeczy. Za takie na pewno trzeba uznać awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i występ w Pucharze UEFA zaledwie rok później. Następnie występował także właśnie w Ruchu Chorzów czy Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Gdy zakończył piłkarską karierę, postanowił sprawdzić się jako trener. Jan Woś prowadził Skrę Częstochowa, Unię Racibórz czy Pniówkę Pawłowice, a od 2018 roku był asystentem Jarosława Skrobacza. Najpierw miało to miejsce w GKS-ie Jastrzębie, Miedzi Legnica i ostatnio właśnie w Ruchu Chorzów.

Nowego trenera “Niebieskich” obowiązuje z klubem umowa do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Jan Woś błyskawicznie zacznie pracę w nowej roli, ponieważ już od wtorkowego treningu. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że sztab uzupełnią Wojciech Grzyb, Adrian Gach, Ryszard Kołodziejczyk i Jakub Jarosz.

Ruch Chorzów ma nowego trenera, dla którego bez wątpienia będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej trenerskiej karierze. Jan Woś szansę na debiut w nowej roli będzie miał w najbliższy poniedziałek. Właśnie wtedy “Niebiescy” zmierzą się z Radomiakiem Radom.

Czytaj także: Marek Papszun otrzymał niecodzienną propozycję. Mógł poprowadzić polski zespół