Santiago Hezze otrzyma powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz wyjaśnia

Santiago Hezze otrzyma powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz wyjaśnia
Icon Sport

W ostatnich tygodniach sporo mówi się na temat tego, że być może Santiago Hezze otrzyma powołanie do reprezentacji Polski. Pomocnik Olympiakosu Pireus ma polskie obywatelstwo, więc pod kątem formalnym nic nie stoi na przeszkodzie. O tej sprawie wypowiedział się Michał Probierz w środowej rozmowie z Krzysztofem Stanowskim na “Kanale Zero”.

Kim jest Santiago Hezze? To pomocnik pochodzący z Argentyny, który niedawno otrzymał polski paszport. Media informowały, że zrobił to głównie dlatego, aby nie zajmować miejsca w greckim klubie dla gracza spoza Unii Europejskiej. Niezależnie od tego, Polski Związek Piłki Nożnej z Michałem Probierzem na czele miał skontaktować się z zawodnikiem Olympiakosu Pireus.

Czy Santiago Hezze zagra dla Polski? “Umówiłem się z nim”

Michał Probierz w rozmowie na “Kanale Zero” został zapytany o to, czy Santiago Hezze otrzyma powołanie do reprezentacji Polski. Michał Probierz przyznał, że spotka się z 22-letnim piłkarzem po zakończeniu marcowych baraży. To oznacza, że na najbliższym zgrupowaniu na pewno tego piłkarza nie zobaczymy.

“Ja sam z nim rozmawiałem. Wiem, że dostał obywatelstwo polskie i rozmawiałem z nim na temat tego, jak on to widzi. Umówiłem się z nim, że po meczach barażowych do niego podjadę i z nim porozmawiam. To jest sytuacja taka, że nikt tego nie zmieni i nie wprowadzi go nagle w baraże, po prostu zobaczymy. W rozmowie był na pewno bardzo miłą osobą i też był zaskoczony tym telefonem” – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Santiago Hezze to w tym sezonie podstawowy zawodnik Olympiakosu Pireus, do którego trafił z argentyńskiego Huracanu. W bieżących rozgrywkach pomocnik ma na swoim koncie 32 spotkania, w których udało mu się zanotować jedną asystę. Na nowe informacje odnośnie jego reprezentacyjnej przyszłości musimy poczekać do zakończenia marcowych baraży.