Sergio Aguero podjął decyzję ws. swojej kariery

Sergio Aguero

To koniec. Sergio Aguero kończy piłkarską karierę. Argentyńczyk o wszystkim poinformował na dzisiejszej, specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. “Zdrowie jest najważniejsze” – komentuje Aguero, którzy na Camp Nou przekazał decyzję, że zawiesza buty na przysłowiowym kołku.

Sergio Aguero kończy piłkarską karierę

Dla jednych to spodziewana informacja, a dla innych szokująca. Futbol traci na pewno nieocenionego gracza. Sergio Aguero potrafił czarować zarówno na boisku, jak i poza nim – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszystko zaczęło się podczas październikowego spotkania z Deportivo Alaves, kiedy Aguero upadł na murawę i nie był w stanie kontynuować gry. Wkrótce po tym wykryto u niego arytmię serca i jak się okazało wada jest zbyt poważna, żeby narażać swoje zdrowie i życie przez profesjonalne uprawianie piłki nożnej.

“Decyzję podjąłem dziesięć dni temu” – powiedział dziś Sergio Aguero. “Jestem bardzo szczęśliwy z przebiegu swojej kariery. Zawsze marzyłem o grze w piłkę, ale nigdy nie sądziłem, że zajdę tak daleko (…) Odchodzę z podniesioną głową. Jestem naprawdę szczęśliwy.” – dodawał Argentyńczyk, w którego oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Aguero miał trudność z wypowiadaniem kolejnych słów. Wzruszenie było ogromne. Jego konferencję śledziło wiele osób, a wśród gości dostrzec można było Pepa Guardiolę oraz Txikiego Begiristaina.

Sergio Aguero rozegrał w swojej seniorskiej karierze ponad 800 meczy, w których zdobył ponad 300 bramek. Ostatnio był piłkarzem FC Barcelony, a w przeszłości reprezentował między innymi takie kluby, jak Manchester City czy Atletico Madryt. Zagrał też 101 spotkań i zdobył 41 goli w reprezentacji Argentyny.

Do decyzji Sergio Aguero odniósł się jego przyjaciel Lionel Messi. “Boli mnie to, jak widzę, że musisz przestać robić to, co naprawdę kochasz.” – napisał gracz PSG.