SGP Malilla kwalifikacje przed Grand Prix Skandynawii na żużlu 2022

Pora na Speedway Grand Prix w Malilli. Turniejową rywalizację oczywiście poprzedzą GP Malilla kwalifikacje. Kiedy do nich dojdzie i jakie zasady będą obowiązywać?

sgp malilla kwalifikacje

Kwalifikacje GP Malilla 2022 – kiedy, o której godzinie?

Przed tym sezonem cyklu Grand Prix zdecydowano się na ważną zmianę. Przywrócone zostały kwalifikacje. Wydaje się, że to sprawiedliwy system przydzielania numerów startowych na turniej.

Zarówno SGP Malilla kwalifikacje, jak i rundę w Szwecji przewidziano na 17 września. Zmagania kwalifikacyjne rozpoczną się o godzinie 13:00. Turniej z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata został zaplanowany natomiast na godzinę 19:00.

Zasady kwalifikacji Speedway Grand Prix Malilla żużel – wyniki są istotne

Z pewnością każdy zawodnik chciałby jak najlepiej odjechać kwalifikacje Grand Prix Malilla 2022. To dlatego, że uzyskany czas jest bardzo istotny. Najszybszy jeździec jako pierwszy będzie wybierać numer startowy. Później zadecydować w tej sprawie będą mogli zawodnicy, którzy uzyskają nieco gorsze rezultaty.

Wyniki kwalifikacje Malilla są tutaj zatem bardzo, bardzo istotne. Wiadomo, że właśnie od numeru startowego zależy rozkład pól podczas turnieju, co z kolei może mieć bardzo duże znaczenie w kontekście końcowego rezultatu.

Kiedy runda SGP Malilla 2022?

Kolejna runda Speedway Grand Prix zorganizowana zostanie w szwedzkiej Malilli. Początek rywalizacji przewidziano na godzinę 19:00. Zmagania odbędą się 17 września. Będzie to już przedostatni turniej w ramach tegorocznego cyklu. Później czekać nas będzie już tylko runda w Toruniu.