SGP Praga – kwalifikacje Grand Prix Czech 2022

Przed nami trzecia runda Grand Prix 2022. Tym razem światowa czołówka rywalizować będzie w Czechach. Kiedy SGP Praga kwalifikacje przed turniejem głównym?

SGP Praga kwalifikacje

SGP Praga kwalifikacje. Kiedy i o której?

W tym roku powrócono do starych zasad i ponownie organizowane są Grand Prix żużel kwalifikacje. Zawodnicy walczą o to, by uzyskać jak najlepszy numer startowy. Kiedy odbędą się kwalifikacje GP Czech?

Tym razem kwalifikacje SGP Praga zaplanowano na dzień zawodów. Odbędą się one zatem 28 maja. Tradycyjnie połączone będą z treningiem. Początek przewidziano na godzinę 13:00.

Jakie zasady kwalifikacji?

Wiadomo, według jakich zasad odbywać się będą SGP Praga kwalifikacje. Zawodnicy będą walczyć o uzyskanie najlepszego czasu w dwóch trzyminutowych blokach. A jak będą wybierać numery startowe? Uczynią to w kolejności od tego żużlowca, który uzyskał najlepszy wynik czasowy podczas jednego okrążenia do tego, który był najwolniejszy.

Co w przypadku, gdy dwóch zawodników uzyska identyczny rezultat czasowy? Wówczas decydujący będzie wynik wywalczony na drugim najszybszym okrążeniu.

Jeżeli coś przeszkodzi – np. pogoda– i kwalifikacje będą mogły dojść do skutku, to wówczas o numerach startowych zadecyduje losowanie.

Kwalifikacje oglądać będzie można na Playerze. Podobnie zresztą jak i Grand Prix Praga 2022. Z pewnością nie zabraknie takich, którzy będą chcieli śledzić poczynania zawodników. Polskę ponownie reprezentować będą Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Paweł Przedpełski. Początek turnieju głównego już 28 maja o 19:00.

 

0 0 votes
Article Rating