SGP Toruń 2022 kwalifikacje do Grand Prix Polski na żużlu

To już najwyższa pora na zakończenie cyklu Speedway Grand Prix 2022. Ostatnia runda odbędzie się 1 października na toruńskiej MotoArenie. Oczywiście turniejowe zmagania poprzedzą SGP kwalifikacje.

SGP kwalifikacje 2022

Kwalifikacje Speedway Grand Prix Polski w Toruniu – kiedy, o której?

Z pewnością nie zabraknie takich osób, które będą bardzo skrupulatnie śledzić kwalifikacje SGP Toruń 2022. Zostały one przewidziane na 1 października. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 13:00.

Zawodnicy będą zaciekle walczyć o jak najlepszy rezultat czasowy. Ich poczynania oczywiście będzie można śledzić za pośrednictwem platformy Player.

Zasady kwalifikacji przed SGP Toruń 2022, czy wyniki mają znaczenie?

Oczywiście wyniki, jakimi zakończą się kwalifikacje Grand Prix żużel, mają spore znaczenie. To właśnie od rezultatów czasowych podczas tej rywalizacji zależy, z jakimi numerami pojadą poszczególni zawodnicy.

Jako pierwszy prawo wyboru otrzyma zwycięzca kwalifikacji. Później numer startowy wytypuje drugi zawodnik, trzeci, i tak po kolei. Ten, który uzyska najgorszy rezultat czasowy, będzie musiał wystartować z tym, co mu pozostanie.

Warto przypomnieć, że ostatnia runda Grand Prix w Toruniu nie ma już żadnego znaczenia a kontekście tytułu mistrzowskiego. Tego jest już absolutnie pewny Bartosz Zmarzlik.

Kiedy runda Grand Prix Polski na żużlu w Toruniu?

Ostatnia runda cyklu Speedway Grand Prix w Toruniu odbędzie się 1 października o godzinie 19:00. Tego samego dnia, sześć godzin wcześniej, wystartują natomiast kwalifikacje GP Toruń. Transmisja z turnieju w TTV i na platformie Player.