Skoki narciarskie Klingenthal: Karl Geiger z pierwszym zwycięstwem sezonie!

Skoki narciarskie Klingenthal: Karl Geiger z pierwszym zwycięstwem sezonie!

Właśnie zakończyła się sobotnia rywalizacja na Vogtland-Arenie w Klingenthal. Tym razem na najwyższym stopniu podium nie zameldował się Stefan Kraft, a Karl Geiger. Oto PŚ w Klingenthal wyniki.

Wyniki PŚ w Klingenthal (09.12.2023)

Utrzymanie takiego poziomu przez całe zmagania wydaje się absolutnie niemożliwe, ale prawda jest taka, że każdy z pięciu dotychczasowych konkursów PŚ obfitował w ogromny ładunek emocjonalny. Dziś mimo bardzo kiepski warunków z najlepszej strony pokazał się Karl Geiger. Tuż za jego plecami uplasował się nieustępliwy Stefan Kraft, a najniższy stopień podium przypadł tym razem w udziale Ryoyu Kobayashiemu.

W finałowej serii oprócz 10. Piotra Żyły zameldował się także Dawid Kubacki. 33-latek zajął piętnaste miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w bieżącym sezonie.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Z konkursu na konkurs sytuacja w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nabiera coraz większych rumieńców. Jak ta klasyfikacja przedstawia się na chwilę obecną? Szczegóły pod niniejszym linkiem.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Rywalizację w Klingenthal rozłożono oczywiście na dwa dni. Drugi z konkursów indywidualnych odbędzie się w niedzielę 10 grudnia. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godz. 16:00.