Skoki narciarskie Planica: Huber królem Letalnicy!

Skoki narciarskie Planica: Huber królem Letalnicy!
fot. Icon Sport

Tym razem już bez problemów z kapryśną aurą odbyły się jakże interesujące zawody na kultowej Letalnicy. Oto PŚ w Planicy wyniki. Najlepsi skoczkowie świata na zakończenie sezonu postanowili zapewnić nam ogromne emocje. Chwała im za to!

Wyniki PŚ w Planicy (24.03.2024)

Jeśli ktoś wątpi w atrakcyjność skoków narciarskich, to dzisiejsze zawody w Planicy śmiało mogą być prawdziwą wizytówką tej widowiskowej dyscypliny sportu. Piękny spektakl, jaki zapewnili Daniel Huber i spółka jeszcze na długo pozostanie w naszej pamięci.

Austriak w obu seriach nie miał sobie równych, w związku z czym cały konkurs udało mu się zakończyć z niebagatelną przewagą ponad 43 punktów nad drugim Domenem Prevcem. Najniższy stopień podium należał dziś do naszego Aleksandra Zniszczoła.

Oprócz Olka w drugiej serii zameldowali się także pozostali Biało- czerwoni, a więc Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Zdecydowanie najlepiej spośród tego grona spisał się popularny Wiewiór, który był ostatecznie piąty. Kilka pozycji dalej tj. na lokacie 16. konkurs zakończył Stoch. Zdecydowanie najsłabsze próby były dzisiaj dziełem Kubackiego. Nowotarżanin w finałowej serii zameldował się na ostatnim 29. miejscu.

Klasyfikacja generalna PŚ

Jak po dzisiejszych zawodach wygląda ostateczna klasyfikacja Pucharu Świata? Szczegóły pod niniejszym linkiem.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Dzisiejsza rywalizacja na Letalnicy oficjalnie zakończyła zmagania najlepszych skoczków świata w sezonie 2023/2024. Jak będzie wyglądał terminarz kolejnej odsłony PŚ? O tym przekonamy się już niebawem. Wszelkie informacje pojawią się oczywiście na łamach naszego portalu. Zachęcam zatem do uważnego śledzenia!