Sławomir Peszko został trenerem. Oto jego plany

Sławomir Peszko

Sławomir Peszko niedawno zdobył licencję trenerską UEFA A. Piłkarz Wieczystej Kraków zdradził teraz, jak wyglądają jego plany i od czego chciałby zacząć karierę w roli szkoleniowca.

Sławomir Peszko o swojej myśli trenerskiej

Sławomir Peszko to 44-krotny reprezentant Polski. Obecnie jest piłkarzem Wieczystej Kraków. Na jego koncie niedawno pojawiły się uprawnienia trenerskie UEFA A. Póki co jednak nie pali się do rozpoczęcia pracy w roli szkoleniowca.

“Peszkin” w rozmowie ze sport.tvp.pl zaznaczył, że na razie ma kontrakt z Wieczystą i walczy o to, by wrócić do pełni sił. Chce jak najszybciej powrócić na boisko, żeby wspierać swój zespół w walce o kolejne cele. O trenowaniu zamierza pomyśleć dopiero wtedy, gdy wygaśnie jego kontrakt piłkarski.

Dobrze jest zacząć od pracy asystenta. Odpowiednie na początku byłoby chyba zobaczenie piłki młodzieżowej. Najbliższy czas poświęcę jeszcze na edukację. Będę chciał wybrać się na kilka kursokonferencji. Może podjadę do jakiegoś klubu Ekstraklasy i podpatrzę, jak pracuje doświadczony trener – powiedział Peszko.

Doświadczony zawodnik wymienił też kilku trenerów, których chciałby podpatrywać. Wskazał na takich szkoleniowców jak Maciej Stolarczyk, Mariusz Lewandowski, Ivan Djurdjević czy Radosław Sobolewski. Peszko nie ukrywa poza tym, że po głowie chodzi mu ubieganie się o licencję UEFA PRO.

A na jaką taktykę chciałby postawić? – Łatwo się mówi o ofensywnym futbolu, ale najpierw trzeba mieć do niego odpowiedni materiał. Nie uczyłbym moich piłkarzy wymiany 30 podań na własnej połowie. Lubię szybką i dynamiczną piłkę, tak, jak to w życiu zawsze bywa – podsumował.