Speedway Grand Prix 2022 klasyfikacja

Za nami już pięć rund cyklu Grand Prix 2022 – w Gorican, Warszawie, Pradze, a także w Teterow i Gorzowie Wielkopolskim. Jak obecnie prezentuje się Speedway Grand Prix 2022 – klasyfikacja generalna? Na czele tego zestawienia znajduje się reprezentant Polski Bartosz Zmarzlik, co jest bez wątpienia świetną sprawą.

SGP 2022 klasyfikacja generalna

SGP 2022 klasyfikacja generalna

Jeszcze do niedawna mieliśmy spory ścisk w czołówce tego rankingu. Obecnie klasyfikacja SGP 2022 wygląda najlepiej dla fanów Bartosza Zmarzlika. Polak od początku sezonu prezentuje wysoką formę. Choć nie wygrywa turnieju za turniejem, to i tak nie daje się zepchnąć z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Zmarzlik konsekwentnie powiększa swój dorobek i kroczy w kierunku wywalczenia tytułu mistrza świata.

Drugie miejsce w rankingu indywidualnym zajmuje obecnie Leon Madsen. Duńczyk ma dość sporą stratę do Zmarzlika. Wynosi ona 18 punktów. Trzeci w klasyfikacji jest Martin Vaculik, a czwarty – Maciej Janowski. Obydwaj wywalczyli póki co 53 “oczka”. Nieznacznie mniej na swoich kontach mają tacy zawodnicy jak m.in. Fredrik Lindgren, Tai Woffinden, Anders Thomsen oraz Patryk Dudek i Robert Lambert.

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 78
2. Leon Madsen 60
3. Martin Vaculik 53
4. Maciej Janowski 53
5. Fredrik Lindgren 51
6. Tai Woffinden 50
7. Anders Thomsen 49
8. Patryk Dudek 49
9. Robert Lambert 47
10. Jason Doyle 44
11. Daniel Bewley 44
12. Mikkel Michelsen 42
13. Max Fricke 33
14. Jack Holder 32
15. Paweł Przedpełski 19

Klasyfikacja generalna Speedway Grand Prix 2022

SGP 2022 klasyfikacja po pięciu turniejach wygląda dobrze, a zarazem… źle dla fanów z Polski. Brzmi to dość paradoksalnie, ale tak właśnie jest. Wszystko dlatego, że Polak zarówno otwiera, jak i zamyka zestawienie, w którym uwzględniliśmy jedynie stałych uczestników cyklu.

Grand Prix żużel klasyfikacja nie prezentuje się korzystnie dla Pawła Przedpełskiego. Właśnie jego SGP 2022 wyniki pozostawiają sporo do życzenia i sprawiają, że okupuje dolne rejony klasyfikacji. Ten zawodnik bezsprzecznie ma o czym myśleć. Ostatnio bardzo mocno odbił się za to Patryk Dudek. On również znajdował się na końcu klasyfikacji, a po wygranej w Teterow przedostał się na ósme miejsce. Wygląda to lepiej, a z pewnością jest potencjał na więcej.

Jeszcze jakiś czas temu klasyfikacja SGP 2022 wyglądała korzystniej dla Macieja Janowskiego. “Magic” znajdował się w niej na pozycji wicelidera. Teraz jest natomiast dopiero czwarty i ma już sporą stratę do Bartosza Zmarzlika. Bez wątpienia zawodnik wrocławskiej Sparty trochę obniżył loty, jeśli chodzi o rywalizację w ramach cyklu Speedway Grand Prix 2022.

Speedway Grand Prix 2022 – komu idzie nieźle, a kto zawodzi?

SGP klasyfikacja 2022 wyraźnie pokazuje, że Bartosz Zmarzlik twardo i konsekwentnie kroczy po tytuł mistrza świata. Dotrzymywać kroku próbują mu – raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem – wspomniani wcześniej Martin Vaculik, Maciej Janowski i Leon Madsen.

Nie tylko oni sprawowali się dotychczas całkiem dobrze. W TOP6 znajdują się jeszcze tacy zawodnicy jak Fredrik Lindgren oraz Tai Woffinden.

Więcej spodziewaliśmy się po Jasonie Doyle'u czy Mikkelu Michelsenie. Ten drugi obiecująco wszedł w cykl, ale później obniżył loty. Zdecydowanie poniżej oczekiwań prezentuje się też Jack Holder. Max Fricke, poza wystrzałem formy na PGE Narodowym w Warszawie, również nie błyszczy.

Długo zawodził poza tym Anders Thomsen, ale podczas Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zdołał się przełamać. Duńczyk wygrał na stadionie im. Edwarda Jancarza i obecnie klasyfikacja GP na żużlu 2022 wygląda dla niego już zdecydowanie lepiej. Siódme miejsce i 49 punktów to nie jest powód do wstydu. Niebawem może wskoczyć do TOP6.

Na pewno tegoroczny cykl nie układa się po myśli Polaka Pawła Przedpełskiego. Zawodnik toruńskiego Apatora jest jedynie tłem dla rywali. Szans na przełom niestety nie widać. Na razie robi sobie bardzo słabą reklamę w zmaganiach o miano Indywidualnego Mistrza Świata.

SGP 2022 – zasady punktacji

Jakie są najważniejsze zasady obowiązujące podczas Speedway Grand Prix 2022? Każde zawody składają się z 20 biegów w ramach fazy zasadniczej. Ośmiu najlepszych zawodników przedostaje się do dwóch półfinałów, po których następuje finał.

Za zwycięstwo zawodnik zgarnia 20 punktów. Drugie miejsce oznacza uzyskanie 18 “oczek”, a trzecie – 16. Za czwartą lokatę dostaje się 14 pkt, a za piąta – 12. Później jest to kolejno 11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 pkt.

Bezsprzecznie jest o co walczyć. Za zwycięstwo w danej rundzie można dostać przeszło 75 tys. złotych. To bez wątpienia ogromny zastrzyk finansowy.

Kiedy kolejna runda SGP 2022?

Kolejne zmagania w ramach cyklu Speedway Grand Prix 2022 odbędą się dopiero 13 sierpnia w walijskim Cardiff. Wszyscy uczestnicy cyklu będą mieli wobec tego szansę na to, by podreperować swoje dorobki. To będzie już piąta runda cyklu Speedway Grand Prix 2022!

Są bardzo dobre informacje dla kibiców. Tę rundę, podobnie jak wszystkie inne, będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji internetowej. Przekaz live zostanie udostępniony na platformie player.pl. Tym razem nie będzie transmisji na otwartym kanale TTV. W tym miejscu można oglądać wyłącznie rundy organizowane na polskich stadionach.

0 0 votes
Article Rating