Speedway Grand Prix 2023 dzikie karty rozdane!

Cykl Speedway Grand Prix 2022 zakończył się w dniu 1 października. Teraz czeka nas przerwa, po której wystartuje kolejna odsłona walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Kto tym razem otrzymał SGP 2023 dzikie karty?

Speedway Grand Prix Polski dzika karta

Kto otrzymał na SGP 2023 dzikie karty?

Rokrocznie przyznawane są stałe Speedway Grand Prix 2023 dzikie karty. Takie przepustki umożliwiają wybranym zawodnikom pełnoprawną walkę o tytuł mistrza świata. O ich przyznaniu decydują organizatorzy prestiżowego cyklu.

Dzikie karty dostają zawodnicy, którzy wyróżniają się pod kątem osiągnięć. Wręcza się je takim żużlowcom, którzy po prostu mogą wnieść do cyklu odpowiednią jakość. Kogo tym razem postanowiono wyróżnić, wręczając Grand Prix żużel dzikie karty? Wszystko jest już jasne.

Stałą dziką kartę otrzymał między innymi Patryk Dudek. To jedyny Polak z taką przepustką. Najprawdopodobniej wzięto pod uwagę fakt, że miniony cykl zakończył na siódmym miejscu i otarł się o czołową szóstkę, która ma zapewniony byt w zmaganiach IMŚ na kolejny rok.

Zaproszenia do rywalizacji o mistrzowski tytuł powędrowały również w ręce Taia Woffindena, Martina Vaculika, Mikkela Michelsena, Jasona Doyle'a oraz Andersa Thomsena. Wszyscy ci zawodnicy jeździli również w Grand Prix 2022.

Jedyną nową twarzą w elitarnym gronie będzie natomiast Kim Nilsson, który wygrał Grand Prix Challenge. Wskoczy on w miejsce Pawła Przedpełskiego. Niestety, Polak był w tym roku najsłabszym zawodnikiem w stawce Speedway Grand Prix.

Warto odnotować, że za sprawą dobrej jazdy w eliminacjach miejsce w cyklu mają zapewnione również Jack Holder i Max Fricke.

Tak wygląda pełna obsada Grand Prix 2023:

Bartosz Zmarzlik #95 (Polska)
Leon Madsen #30 (Dania)
Maciej Janowski #71 (Polska)
Fredrik Lindgren #66 (Szwecja)
Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
Daniel Bewley #99 (Wielka Brytania)
Patryk Dudek #692 (Polska)
Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania)
Martin Vaculik #54 (Słowacja)
Mikkel Michelsen #155 (Dania)
Jason Doyle #69 (Australia)
Anders Thomsen #105 (Dania)
Kim Nilsson #233 (Szwecja)
Jack Holder #25 (Australia)
Max Fricke #46 (Australia)