Speedway Grand Prix Polski 2022 – dla kogo Warszawa jest szczęśliwa?

14 maja 2022 roku odbędzie się kolejna runda Speedway Grand Prix Polski 2022. Tym razem najlepsi żużlowcy świata spotkają się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kto triumfował tam w przeszłości?

Źródło: media@fimspeedway.com.

Speedway Grand Prix 2022. Wszystko zaczęło się siedem lat temu

Premierowa runda Grand Prix w Warszawie odbyła się w 2015 roku. Wówczas zawody przerwano po 12 biegach z powodu problemów z torem i kłopotów z maszyną taśmy startowej. Mamy nadzieję, że podczas Speedway Grand Prix Polski 2022 podobnych przeszkód nie będzie.

W 2015 roku na tymczasowym torze w stolicy naszego kraju wygrał Matej Zagar. Drugi był Chris Harris, a trzeci – Jarosław Hampel. W 2016 roku zmagania padły łupem Taia Woffindena. Za plecami Brytyjczyka znaleźli się natomiast Greg Hancock i Matej Zagar.

2017 rok to triumf Fredrika Lindgrena. Drugi był wówczas Maciej Janowski, a trzeci – Jason Doyle. Liczymy na to, że w SGP 2022 Warszawa “Magic” przynajmniej powtórzy taki rezultat.

Grand Prix Warszawa. Kto wygrywał w Warszawie w przeszłości?

W 2018 roku runda Grand Prix w Warszawie okazała się najbardziej udana dla Taia Woffindena. W wielkim finale na drugim miejscu do mety dotarł Maciej Janowski, z kolei trzeci był Fredrik Lindgren. Rok 2019 przyniósł z kolei zwycięstwo Leona Madsena. Na niższym stopniu podium stanął Fredrik Lindgren, a brązowy medal przypadł Patrykowi Dudkowi.

Grand Prix Polski 2022 wraca do Warszawy po dwóch latach przerwy. W 2020 i 2021 roku rundy w stolicy nie były organizowane ze względu na pandemię koronawirusa.

Co przyniesie nam Speedway Grand Prix Polski 2022? Bardzo wierzymy w to, że runda na Stadionie Narodowym nareszcie zakończy się triumfem reprezentanta Polski. W obsadzie znalazło się pięciu polskich żużlowców – Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski, Patryk Dudek oraz Maksym Drabik.

 

0 0 votes
Article Rating