Speedway Grand Prix Polski 2022 (Warszawa) – dzika karta, kto wystartuje?

Zbliża się kolejna edycja turnieju z cyklu Grand Prix w Warszawie! Dzika karta Grand Prix Polski – kto ją otrzymał?

Speedway Grand Prix Polski dzika karta. Kto otrzymał przepustkę?

Speedway Grand Prix Polski dzika karta
źródło: FIMSpeedway.com

 

Zmagania na tymczasowym torze na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się już 14 maja. Już jakiś czas temu przyznana została Speedway Grand Prix Warszawa dzika karta. Tym razem taka przepustka powędrowała w ręce Maksyma Drabika, który wrócił do ścigania po zawieszeniu.

Drabik od początku sezonu PGE Ekstraligi prezentuje bardzo wysoką formę i jest silnym ogniwem Motoru Lublin. Nikogo nie powinno zatem dziwić to, że przyznana została mu Speedway Grand Prix Polski dzika karta.

Aktualnie Drabik jest szósty w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Ten zawodnik wystąpił w pięciu meczach, w których aż 13-krotnie był pierwszy. Dziewięć razy zajmował drugie miejsce, czterokrotnie był trzeci, a trzy razy przyjeżdżał do mety bez zdobyczy punktowej. Jego aktualna średnia biegopunktowa to 2,241.

Maksym Drabik – najważniejsze osiągnięcia

Co ciekawe, Maksym Drabik już raz znalazł się na liście startowej Grand Prix w Warszawie. W 2018 roku sprawował on funkcję rezerwowego.

Do jego najważniejszych osiągnięć zaliczyć można między innymi tytuły mistrza świata juniorów. Indywidualnie sięgał po nie w latach 2017 i 2019. W 2018 roku był z kolei wicemistrzem globu. Poza tym czterokrotnie sięgał po juniorskie mistrzostwo świata z reprezentacją Polski.

 

5 1 vote
Article Rating