Speedway Grand Prix Polski 2022 (Warszawa) – kwalifikacje, zasady, kiedy?

Na 14 maja zaplanowano Speedway Grand Prix Polski na żużlu. Zmagania odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie, a poprzedzą je kwalifikacje. Co należy wiedzieć na ten temat?

Kwalifikacje przed Speedway Grand Prix Polski na żużlu. Kiedy i o której?

Kwalifikacje przed Speedway Grand Prix Polski na żużlu przeprowadzone zostaną 13 maja. Transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie od godziny 16:55 bez reklam w Eurosporcie Extra na platformie Player.

Speedway Grand Prix Polski na żużlu

Dzień później czeka nas Grand Prix Polski. Studio przed tą imprezą rozpocznie się o godz. 18:30. Początek zawodów przewidziano natomiast na 19:00. Będzie można je śledzić na Eurosporcie Extra w serwisie player.pl, ale również w ogólnodostępnej telewizji TTV. 

Kwalifikacje przed SGP – najważniejsze zasady

W ramach kwalifikacji Speedway Grand Prix Polski na żużlu zawodnicy będą wyjeżdżać na tor w pojedynkę. Podczas ich przejazdów mierzony będzie czas.

Właśnie od niego zależeć będzie, z jakim numerem pojedzie dany zawodnik. Najszybszy jako pierwszy będzie mógł go wybrać. Jest zatem o co walczyć, bo przecież to numer reguluje to, z jakich pól startować będzie uczestnik GP.

Zawodnicy o najlepszy czas walczyć będą w dwóch trzyminutowych blokach. Numery wybiorą w kolejności od tego, który uzyskał najlepszy wynik czasowy podczas jednego okrążenia aż do tego, który był najwolniejszy.

Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że dwóch uczestników Speedway Grand Prix 2022 uzyska taki sam czas, to wtedy decydujący będzie rezultat osiągnięty na drugim najszybszym okrążeniu.

Gdyby coś stanęło na przeszkodzie i kwalifikacji nie można było zorganizować, to wówczas o numerach startowych zadecyduje losowanie. To metoda dobrze znana kibicom żużla z poprzednich lat. Wiele osób uważało, że nie jest ona sprawiedliwa i właśnie dlatego wdrożono kwalifikacje.