SSC Napoli dokona zmiany trenera? Włoski klub podjął decyzję

SSC Napoli dokona zmiany trenera? Włoski klub podjął decyzję
Icon Sport

Początek sezonu dla zespołu mistrza Włoch nie jest zbyt udany. To powoduje, że w gabinetach neapolitańskiego klubu zaczyna panować niepokój i władze zastanawiają się, czy Rudi Garcia na pewno jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. W poniedziałek odbyło się spotkanie i wiemy już, czy SSC Napoli dokona zmiany trenera.

Rudi Garcia przejął zespół po Luciano Spallettim, który wygrał z SSC Napoli mistrzostwo Włoch w zeszłym sezonie. Wcześniej francuski trener pracował między innymi w Olympique Lyon, Olympique Marsylia, a ostatnio w Al-Nassr. W lipcu 2023 rozpoczął pracę z neapolitańskim klubem, ale ta przygoda może nie potrwać zbyt długo, ponieważ już teraz przyszłość Francuza jest kwestionowana.

SSC Napoli dokona zmiany trenera? Na razie nic na to nie wskazuje

Włoskie media, jak na przykład Sky Sport Italia, poinformowały, że w poniedziałek doszło do spotkania prezesa klubu, Aurelio De Laurentiisa z Rudim Garcią innymi działaczami. Miało ono odbyć się w napiętej atmosferze, ale na razie nie padła decyzja o zwolnieniu Francuza z tego stanowiska. We Włoszech mówi się też o tym, że przyszłość trenera będzie zależeć od tego, czy SSC Napoli da radę porozumieć się z jakimś innym trenerem. Tutaj padają nazwiska Antonio Conte, który ma być obsesją De Laurentiisa czy Igora Tudora, pracującego ostatnio w Marsylii.

Ostatnie wyniki SSC Napoli nie są najlepsze. W ostatni weekend ta drużyna przegrała u siebie z Fiorentiną, a wcześniej musiała uznać wyższość Realu Madryt w Lidze Mistrzów czy zadowolić się bezbramkowym remisem z Bologną. To powoduje, że na ten moment mistrzowie Włoch zajmują piątą pozycję w Serie A i tracą do pierwszego AC Milanu już siedem punktów.

Czy SSC Napoli dokona zmiany trenera? Na ten moment niczego nie można wykluczyć, ale jeśli głównym kandydatem do zastąpienia Rudiego Garcii jest bezrobotny na razie Antonio Conte, to coś może być na rzeczy. “Azzurri” po przerwie reprezentacyjnej zagrają w lidze z Veroną, w Lidze Mistrzów z Unionem Berlin, ale potem czeka ich ważne spotkanie z AC Milanem.